Latviešu
Valoda: Latviešu

“Skrējiens pa apli”

KROĻĻU ģimenes darbu izstāde. No 2.oktobra līdz 6.decembrim

Vairāk

Jaunas izstādes no muzeja krājuma

Izstāžu zāļu foajē

Vairāk

Nameja gredzens

No 16.oktobra līdz 6.decembrim

Vairāk
Sakarā ar ĀRKĀRTAS situāciju pasākumi muzejā ATCELTI līdz 6.decembrim.
Pieteikšanās individuālajam krājuma apmeklējumam pēc iepriekšējā pieraksta pie galvenās krājuma glabātājas Laimas Garās - tālr.29347012.

Aktualitātes

Kārtot pēc:
Jaunie
Jaunie
Vecie
Ielādēt vairāk
​​NOVEMBRĪ MUZEJĀ
Sakarā ar ĀRKĀRTAS situāciju valstī pasākumi muzejā ATCELTI līdz 6.decembrim.
Pieteikšanās individuālajam krājuma apmeklējumam pēc iepriekšējā pieraksta pie galvenās krājuma glabātājas Laimas Garās tālr.29347012

NOVEMBRIS Izstāžu zālēm nāk ar izmaiņām izstāžu plānā. Lai sniegtu iespēju aplūkot Gunāra Kroļļa, Izabellas Krolles, Ingunas Krolles - Irbes un Madaras Māras Irbes izstādi "Skrējiens pa apli", esam pagarinājuši izstādes eksponēšanas laiku līdz 6..decembrim, savukārt akvarelista Jāņa Brektes jubilejas izstāde būs skatāma no 11.decembra.


Informācija par drošības pasākumiem: https://'https://www.km.gov.lv/lv/ministrija/jaunumi/valdiba-izsludina-arkartejo-situaciju-valsti-nosakot-jaunus-covid-19-ierobezojumus-ari-kulturas-nozare-5965#gsc.tab=0
Jautājumu gadījumā sazināties pa tālruni 64823844, 26102225

PASĀKUMI

Sakarā ar ārkārtas situāciju pasākumi ATCELTI līdz 6.decembrim.

PASTĀVĪGĀ EKSPOZĪCIJA

​"Novada arheoloģija" un virtuālā ekspozīcija "Madonas novada senvēsture". Ekspozīcija “Novada arheoloģija” apmeklētājus iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu, kad Latvijas teritorijā ienāca pirmie iedzīvotāji līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas. Ekspozīcijā aplūkojami akmens un kaula rīki, kas vēsta par pašu senāko laiku, bronzas rotaslietas un metāla darbarīki un rotaslietas, senlietas no Madonas apkārtnē esošajām ezermītnēm, kā arī arheoloģiskie priekšmeti no Madonas senkapiem.

IZSTĀDES

Lielās  zāles
Līdz 6.decembrim - Izabella Krolle, Gunārs Krollis, Inguna Krolle – Irbe, Madara Māra Irbe “Skrējiens pa apli” - izstāde, kurā mijiedarbojas triju paaudžu mākslinieki - Izabella Krolle, Gunārs Krollis, Inguna Krolle – Irbe, Madara Māra Irbe, ļoti atšķirīgi pēc sava pasaules redzējuma, domāšanas un darbu tehnikas. Māksliniece Inguna Krolle Irbe par izstādi vēsta “Izstādes tēmas #visums ir profesora, grafiķa Gunāra Kroļļa redzējums aiz zvaigznājiem un sapņiem, kas smalki balansē ar īstenību un fantāziju. #ideja ir keramiķes Izabellas Krolles zemapziņas vadītas vizualizācijas neaprakstāmām sajūtām, domām un radošajam spēkam. #kustība ir gleznotājas, grafiķes Ingunas Krolles-Irbes ritmiskā deja dialogā ar iedvesmu, izprotot tās vēstījumu un iezīmējot tās tēlu. #pieskāriens ir Madaras Māras Irbes kolorītās sajūtās ilustrētā saikne ar dabu un cilvēka mijiedarbība ar tās būtību.“

No 11.decembra –
Jānis Brekte “Zināmais un nezināmais”. Atzīmējot viena no populārākajiem un ražīgākajiem sava laika akvarelistiem Jāņa Brektes 100 gadu jubileju, piedāvājam izstādi, kurā būs aplūkojami mazāk redzēti un zināmi darbi. Darbības sākuma posmā meistars pievērsies industriālajai ainavai, vēlākajos gados - dabas ainavai - gleznojis ūdeņus, mežus, kalnus, kā arī ziedus un klusās dabas. Sevišķu atzinību mākslinieks ieguvis ar Rīgas un īpaši Vecrīgas gleznojumiem dažādos gadalaikos un dabas noskaņās. Izstādē varēs manīt aizrautīgo mīlestību pret Latvijas dabu, ainavu, un ikdienu pilsētu ielās gan Latvijā gan citās valstīs, sajūtot romantisko elpu un otas pieskārienu.

Mazā zāle

Līdz 29.novembrimVoldemārs Jargs “Fotogrāfijas ar SMENU”. Izstādē būs aplūkojamas madonieša Voldemāra Jarga fotogrāfijas, kurās fiksēta Madonas pilsētas ainava ar kalnaino reljefu un īpašo šarmu, kādu to redz fotogrāfs.

​​MANSARDS​​
​​
NovembrīSpēlfilmas “Nameja gredzens” tērpi un rekvizīti.

Foajē

Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības”. Virtuālā ekspozīcija atrodas muzeja Izstāžu zāļu telpās un realizēta VKKF projekta “Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīcijas “Madonas novada vēsture” – pirmā posma izveide” ietvaros. Tā iepazīstina ar 100 Madonas novada personībām, kas laikā no 1918. – 2018.gadam  dzimušas, dzīvojušas vai darbojušās Madonas novadā, nesušas Madonas vārdu Latvijā un ārpus valsts robežām, tie ir mākslinieki, politiskie un sabiedriskie darbinieki, zinātnieki, skolotāji un literāti, mūziķi un aktieri

Novembrī - Svētku tērpi no muzeja krājuma. Izstādē aplūkojami muzeja krājumā esošie tērpi, kas savulaik vilkti svētku reizēs – gadskārtās, ģimenes godos u.c. Šūti pēc speciāla pasūtījuma un kā liela vērtība glabāta skapī un vēlāk nodota muzeja krājumā.

Novembrī - Madonas pilsētas kultūras namam – 85. 1935.gadā 26.oktobrī, toreiz jaunajā Madonas pilsētā, ar iedzīvotāju finansiālo un arī materiālo atbalstu, tiek atklāts Aizsargu nams – tolaik viena no modernākajām būvēm Latvijas reģionā, kas celta pēc  arhitekta Vernera Vitanda projekta. Izstāde  veltīta Madonas kultūras nama 85. jubilejai.

Kalendāri - APRĪLIS joku mēnesis - https://www.youtube.com/watch?v=zfNn6FKoHTA  Ja vēlies izlasīt kādu planšeti detalizēti, raksti mums, nosūtīsim, lai var palielināt, pietuvināt un izlasīt!
Daugavpils Universitātes profesionālās maģistra programmas Māksla studentu darbu izstāde "42 + idejas" https://www.youtube.com/watch?v=peyQHkvJ6bI
​​Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve SarkaņOS,

Kalna ielā 2 (bijušās skolas ēkā)

Augusts - decembris – izstāde “Linu apstrādes rīki un audumi no muzeja krājumiem”.  

PastāvīgiEtnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:
- amatniecības darba rīku kolekcija;
- mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;
- 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums;
- "Tradicionālās tvertnes un mēri”;
- vilnas un linu apstrādes rīki.

PastāvīgiEkspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.
Krājuma apskate individuālajiem apmeklētājiem ir BEZMAKSAS, skolēnu grupai - EUR 3,00, pieaugušo grupai - EUR 5,00. Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997