Latviešu
Valoda: Latviešu

Madonas muzeja Izstāžu zāles ver durvis apmeklētājiem

No 16.maija

Vairāk

"Latvijas Skolas soma" Madonas muzejā

Muzejs piedāvā iepazīt kultūras mantojumu, valsts vēsturi, parādot vērtības, ar kurām lepoties un kuras jāsaglabā nākamajām paaudzēm

Vairāk

Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības”

Kultūras, politiskie un sabiedriskie, zinātnes un medicīnas, saimnieciskie darbinieki un sportisti

Vairāk

"Krāsu spēles"

No 16.maija

Vairāk

Aktualitātes

Kārtot pēc:
Jaunie
Jaunie
Vecie
Ielādēt vairāk
​​JŪNIJĀ MUZEJĀ
​​Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles apmeklētājiem atvērTAS NO 16.maijA.
MADONAS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJA KRĀJUMS APMEKLĒTĀJIEM ATVĒRTS NO 20.MAIJA.

Atgādinām!

    Ņemot vērā valstī izsludinātās ārkārtas situācijas atsevišķu ierobežojumu atcelšanu, Madonas muzeja Izstāžu zāles ir atvērtas apmeklētājiem, ievērojot Sanitārā protokola noteiktās prasības:
·         Sekot līdzi norādēm muzejā, ar sapratni uztvert muzeja darbinieku teikto par drošības ievērošanu;
·         Muzejā vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 25 cilvēki;
·         Ievērot 2m distanci, sekot līdz aicinājumam, cik cilvēki vienlaicīgi drīkst atrasties konkrētā izstāžu telpā
·         Dezinficēt rokas, bet aizliegts izmantot roku dezinfekcijas līdzekļus tiešā muzeja krājuma vai mākslas darbu tuvumā.
·         Ar slimības simptomiem vai paaugstinātu temperatūru muzeju apmeklēt nedrīkst.  
·         Esošajā situācijā nebūs pieejami skārienjutīgie ekrāni kā arī dažādas aktivitātes bērniem, kurās nepieciešams izmantot muzeja inventāru.
Jautājumu gadījumā sazināties pa tālruni 64823844, 26102225

    Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs iesaistījies Latvijas Muzeju biedrības informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad, izmantojot muzeja telpās vienotā dizainā izgatavotas brīdinājuma zīmes. Aicinām tās ievērot un aicinām uz sapratni, ja pašlaik nav pieejami skārienjutīgie ekrāni (virtuālās ekspozīcijas), bērnu rotaļu stūrītis un zīmēšanas piederumi.
    Aicinām stingri izvērtēt došanos uz publiskām vietām, t.sk. muzeju, bet priecājamies par atkal tikšanos ar jums – apmeklētāji!​

​PASTĀVĪGĀ EKSPOZĪCIJA

​Jūnijā - ​"Novada arheoloģija" un virtuālā ekspozīcija "Madonas novada senvēsture". Ekspozīcija “Novada arheoloģija” apmeklētājus iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu, kad Latvijas teritorijā ienāca pirmie iedzīvotāji līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas. Pastaigu ekspozīcijā papildina virtuālais interaktīvais stends “Madonas novada senvēsture”, kas iepazīstina ar Valsts nozīmes arheoloģiskajiem pieminekļiem Madonas apkārtnē, kā arī seno latgaļu – sēļu apģērbu 9.-12.gadsimtā.
Kalendāri - APRĪLIS joku mēnesis - https://www.youtube.com/watch?v=zfNn6FKoHTA  Ja vēlies izlasīt kādu planšeti detalizēti, raksti mums, nosūtīsim, lai var palielināt, pietuvināt un izlasīt!
Daugavpils Universitātes profesionālās maģistra programmas Māksla studentu darbu izstāde "42 + idejas" https://www.youtube.com/watch?v=peyQHkvJ6bI
Lielās  zāles
Līdz 9.jūnijam - Krāsu spēles. Madonas muzeja krājuma mākslas kolekcijas izstāde šoreiz izveidota, ņemot vērā daudzveidīgos krāsu triepienos, bagāto muzeja mākslas kolekciju. Izstādē, iedalot lielās zāles krāsu toņos, parādīsim krāsu daudzveidību, atklāsim šo toņu saderību, jo mākslinieks izmanto krāsu, lai aprakstītu mūsu pasauli. Pareiza krāsu izvēle sniedz mums harmoniju, mieru un prieku, piepilda mūs ar enerģiju un spēku. Iespēja ikdienas gaitām smelties iedvesmu krāsās.

No 12.jūnija līdz 28.jūlijam - Līga Skariņa. “Zemes DNS”. Keramiķe Līga Skariņa dzimusi Barkavā, 1977.gadā absolvējusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu, 1986.gadā Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu, 1998.gadā iegūst mākslas maģistra grādu. Kā asociētā profesore strādā Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā. Izstādēs piedalās kopš 1980.gada. Izstādē “Zemes DNS” keramiķe savā īpašajā rokrakstā parādīs interesi pret līnijām un asimetriju, kas ir ielikta katrā radītajā mākslas darbā. Izstāde būs skatāma, ja 9.jūnijā netiks pagarināts valstī noteiktais ārkārtējais stāvoklis!

Mazā zāle

​Līdz 26.augustamBarkava. Māls. Vēstījums senajām mājvietām. Izstādes autori ir biedrība Barkava un keramiķe Līga Skariņa un tā veidota ar vēlmi apzināt mājas, kuras ir Barkavas pagastā un, kuru vairs nav, bet paliek zeme. Zeme ir liecība par laiku, tā vēsta, kas uz tās kādreiz bijis

​​MANSARDS​​
​​
No 30.maija līdz 2.augustam. Lellītes skatās multenītes. Izstādē aplūkojami Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas multiplikācijas konkursa “Zaļais aicinājums” animācijas darbi, ko radījuši skolēni un novadnieces Ineses Litauniks gatavotās lelles ar savu īpašo raksturu.

Foajē

Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības”. Virtuālā ekspozīcija atrodas muzeja Izstāžu zāļu telpās un realizēta VKKF projekta “Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīcijas “Madonas novada vēsture” – pirmā posma izveide” ietvaros. Tā iepazīstina ar 100 Madonas novada personībām, kas laikā no 1918. – 2018.gadam  dzimušas, dzīvojušas vai darbojušās Madonas novadā, nesušas Madonas vārdu Latvijā un ārpus valsts robežām, tie ir mākslinieki, politiskie un sabiedriskie darbinieki, zinātnieki, skolotāji un literāti, mūziķi un aktieri

Līdz 14.jūnijam - Mūzikas instrumenti no muzeja krājuma. Iespēja iepazīt mūzikas instrumentu dažādību Madonas muzeja krājumā, lielāki un mazāki. Mūsdienu skatītājs noteikti atpazīs vijoles,  akordeonu, cītaru, kokli, kontrabasu un citus zināmos instrumentus, bet ir arī tādi kas mazāk zināmi, piemēram ģīga jeb vienstīdzis, kam  pirms 100 gadiem bijusi īpaša loma tieši mājas muzicēšanā  un  uzbūves ziņā atgādina seno grieķu monohordu  (garena koka kastīte kalpo kā rezonators, tās virspusē ir kāpņveida pirkstu laipa jeb grifs ar toņkārtas iedalījumiem, pāri pārvilkta savītas zarnas vai metāla stīga. Vienstīdzi ieskandina ar zirga astru lociņu). Kā arī piedāvājam apskatīties joprojām skanošu mūzikas kasti, kas darināta 19.gadsimta beigās. Mūzikas instrumentus papildina dažādu laiku fotogrāfijas un nošu pieraksti.​

Jūnijā - No Barkavas pagasta vēstures. Izstādē būs eksponēta daļa no Barkavas ciemā gandrīz pusgadsimtu senas ekspedīcijas laikā iegūtajiem materiāliem. Cilvēki, kas dāvināja materiālus muzejam, nav šajā saulē, un nereti arī māju vairs nav. Palikuši dažādos dzīves posmos cilvēkiem nozīmīgie un atceres vērtie dokumenti, fotogrāfijas, tekstilijas, amatnieku darinājumi, kā arī pierakstītās atmiņas, kas sniedz savu artavu kopējā stāstā par Barkavas pagasta vēsturi.

​​

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve SarkaņOS,
Kalna ielā 2 (bijušās skolas ēkā)

Remontdarbu dēļ pašlaik apmeklētājiem slēgta.

PastāvīgiEtnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:
- amatniecības darba rīku kolekcija;
- mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;
- 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums;
- "Tradicionālās tvertnes un mēri”;
- vilnas un linu apstrādes rīki.

PastāvīgiEkspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.
Krājuma apskate individuālajiem apmeklētājiem ir BEZMAKSAS, skolēnu grupai - EUR 3,00, pieaugušo grupai - EUR 5,00. Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997