Atklāta virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības”

vairāk

Jaunieguvumi Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā

Muzeja krājums regulāri tiek papildināts ar dažāda veida jaunieguvumiem. Cik dažādi ir priekšmeti, tik dažādi ir to ceļi uz muzeja krātuvēm.

vairāk

Radošo aktivitāšu nedēļa “Iepazīsti, izzini, izpēti Madonu”

No 12.-16.martam no plkst.11.00 – 14.00 skolēniem būs iespēja iepazīt Madonu no cita skatu punkta

vairāk

Aktualitātes

Kārtot pēc:
Jaunie
Jaunie
Vecie

MARTĀ MUZEJĀ

PASĀKUMI

12.–16.marts no plkst.11.00–14.00 Radošo aktivitāšu nedēļa skolēnu pavasara brīvdienās “Iepazīsti, izzini, izpēti Madonu”. Aicinām pieteikties 1.-4.klašu skolēnus, lai radošu uzdevumu un ekskursiju veidā iepazītu Madonas pilsētas vēsturi sākot no laika, kad te bija Biržu muižas centrs līdz pat mūsdienām. Lai pieteiktos uz radošo aktivitāšu nedēļu, aicinām zvanīt uz tālr. 64823844 vai 29418187.

16.martā plkst.15.00 – Rakstniecības un Mūzikas muzeja izstādes “Radīti, lai nezustu. Rakstniecības un mūzikas muzeja rokrakstu stāsti” atklāšana.

21.martā plkst.12.00 – tikšanās ar senioriem, ciklā “Dzīves un mākslas krāsās”.

25.martā plkst.12.00 – Cēsu Valsts Zonālā arhīva izstādes “Represijas pret Madonas apriņķa iedzīvotājiem” atklāšana un tikšanās ar Madonas novada politiski represētajiem iedzīvotājiem.

25.martā plkst.12.00 – Vīru kopas “Vilki” koncerts, ieeja BEZMAKSAS

29.marts – Tikšanās ar skolēniem “Pieminot 1941. un 1949.gada deportācijas”. Vēsturnieces un lektores Danutes Grīnfeldes lekcija par 1941.gada deportācijām un atmiņu stāsts no aculiecinieka, kurš šos notikumus piedzīvoja. Tikšanās laiks tiks precizēts. Aicinām skolēnu klasi pieteikt, zvanot pa tālr. 64823844 vai 29418187

PASTĀVĪGĀ EKSPOZĪCIJA

​"Novada arheoloģija" un virtuālā ekspozīcija "Madonas novada senvēsture". Atjaunotā pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija” iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas. Kopš oktobra sākuma ekspozīcijā ir jaunums – virtuālais interaktīvais stends “Madonas novada senvēsture”, kas, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, iepazīstina ar Valsts nozīmes arheoloģiskajiem pieminekļiem Madonas apkārtnē, kā arī – seno latgaļu – sēļu apģērbu 9.-12.gadsimtā

IZSTĀDES

Lielās izstāžu zāles

No 9.marta  - Grafika no muzeja kolekcijas. Izstādē būs apskatāma iespiedgrafika un arī zīmējumi no  muzeja kolekcijas, kas veidojusies galvenokārt no mākslinieku dāvinājumiem. Būs apskatāmi tādu mākslinieku darbi kā Vita Mālniece, Gunārs Krollis, Aleksandrs Dembo, Leonīds Āriņš, Dainis Rožlapa u.c.

Mansards

No 16.marta “Radīti, lai nezustu. Rakstniecības un mūzikas muzeja rokrakstu stāsti”. Izstāde ļaus ielūkoties izcilu Latvijas literāro darbu tapšanā, rakstnieku individuālajās darba metodēs un radīšanas noslēpumos. Apmeklētājiem būs iespēja izpētīt, piemēram, P.Putniņa lugas, J.Sudrabkalna dzejoļu krājuma manuskripta, latviešu visplašākā romāna – J.Janševska “Dzimtene” – rokrakstu un citu vērtīgu literāro tekstu likteņus. Izstādes apmeklētājs var būt ne tikai pasīvs vērotājs, bet atbildēt uz jautājumiem, “lemt” tā vai cita rokraksta likteni, uzrakstīt savu, ar roku rakstītu, rokraksta stāstu. Izstādes veidotāji: RMM projektu kuratore Māra Eņģele un mākslinieks Gundars Gulbis.Izstāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Mazā zāle

No 9.marta – Madonas novada interešu izglītības pedagogu darbu izstāde "Dzīves sapņu darbi"
Izstāde, kurā atspoguļosies Madonas novada interešu izglītības pulciņu pedagogu vaļasprieks un talants. 
Izstādi organizē Madonas novada interešu izglītības pedagogu metodiskā apvienība un Madonas Bērnu un jauniešu centrs.

FOAJĒ

MartāVirtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības”. Virtuālā ekspozīcija atrodas muzeja Izstāžu zāļu telpās un realizēta VKKF projekta “Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīcijas “Madonas novada vēsture” – pirmā posma izveide” ietvaros. Tā iepazīstina ar 100 Madonas novada personībām, kas laikā no 1918. – 2018.gadam  dzimušas, dzīvojušas vai darbojušās Madonas novadā, nesušas Madonas vārdu Latvijā un ārpus valsts robežām, tie ir mākslinieki, politiskie un sabiedriskie darbinieki, zinātnieki, skolotāji un literāti, mūziķi un aktieri.

Līdz 23.martamGleznotājs Pēteris Ruņģis (23.02.1893.–23.02.1967.)

No 23.marta – Cēsu Valsts Zonālā arhīva izstāde “Represijas pret Madonas  apriņķa iedzīvotājiem

MartāMedicīnas zinātņu doktors, alpīnists Augusts Lietavietis (18.02.1893.–29.06.1984.)

MartāRotaļlietas. Izstādē apskatāmas ar roku darinātas rotaļlietas – lelles, zvēri, piespraudes, kuru autores ir Baiba Matīsa, Kristīna Rozentāle un Liene Lauriņa.

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvĒ SarkaņOS

Martā - izstāde "No Sarkaņu skolas vēstures"

Pastāvīgi aplūkojamas dažādas etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:
·         Amatniecības darba rīku kolekcija
·         Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija
·         19.gadsimta beigu un 20.gadsimta sākuma dzīvojamo istabu iekārtojums
.          Kopš 2017.gada jūlija atvērta jauna priekšmetu ekspozīcija "Mēru un tvertņu kolekcija"

Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.