Latviešu
Valoda: Latviešu
Latviešu
Valoda: Latviešu

Danute Vēze. “Balinājumi”

Datums: 08.04.2019 13:42
12 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs no 12.aprīļa būs apskatāma Madonas mākslinieces Danutes Vēzes personālizstāde “Balinājumi”.
    Danute ir pozitīva un daudzpusīga māksliniece, kurai patīk eksperimentēt un atklāt sevi dažādos mākslas virzienos-akvareļos, tekstilmākslā, izmantojot dabas materiālus. Mākslinieces radītie darbi ir bijuši vairākās izstādēs Latvijā un atrodas arī privātkolekcijās. Viņas talants izpaužas radot un veidojot īpašas piespraudes un “tauriņus” no koku zariņiem.
   Šajā personālizstādē balinātie tekstila darbi ir viņas personiskais un izteiktais skatījums- maigi, smalki un dabas vērojumos  mierīgu krāsu gūti iespaidi. Tekstilijās, kuras ir balinātas, ir mēģināts dzēst to kas tur ir bijis. Esošā vecā un radītā jaunā mijiedarbība - raksti un elementi, kas veidojas no jauna. Balinājums ir kā mēģinājums tīrīt veco, atveidot, radīt kaut ko citu. Būs arī darbi, kuri ir radīti pavisam no parastām lietām, kuri tapuši it kā spēlējoties, aizsapņojoties un ļaujoties pavisam vienkāršam priekam. Sajūtas kas rodas kā vasarā skrienot pa pļavu un rotaļājoties. Būs arī iespēja mazākajiem apmeklētājiem paspēlēties ar kādu no Danutes radītiem izstādes elementiem.
    Aicinām uz izstādes atklāšana 12.aprīlī plkst.15.00, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, mazajā zālē, Skolas ielā 10a. Izstāde  būs apskatāma līdz 2.jūnijam.
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja