Latviešu
Valoda: Latviešu

Sveicam Jaunajā mācību gadā!

Datums: 31.08.2023 13:57
8 skatījumi
Madonas muzeja kolektīvs no sirds sveic skolotājus, skolēnus, viņu vecākus un līdzjutējus Zinību dienā! Jaunajā mācību gadā novēlam izzināšanas prieku, neizsīkstošu enerģiju un nezūdošu interesi iemācīties kaut ko jaunu.
    Vasaras trīs mēneši ir paskrējuši nemanot, sniedzot iespēju priecāties par sauli un uzņemt enerģiju jaunam mācību un darba cēlienam! Madonas muzejā 1.septembrī piedāvājam vairākas aktivitātes, kurās var kopīgi izzināt Madonu, pavadīt saistoši kopā laiku un izmantot muzeja plašo piedāvājumu: 
 • Tikai 1.septembrī būs iespēja izmantot mūsu sagatavoto Madonas pilsētas iepazīšanas somu bez maksas. Tā ir lieliska iespēja atraktīvi un izzinoši iepazīt Madonas vēsturi un palūkoties, kā Madona laika gaitā mainījusies.
 • Gan maziem, gan lieliem būs interesanti uzcelt kādu guļbūves tehnikā veidotu celtni un paralēli aplūkot senās fotogrāfijas un gleznas, kas stāsta par zemes darbiem un Madonas apkārtnes vēsturi.
 • Lielajās zālēs vēl pēdējo nedēļu, līdz 3.septembrim, skatāma Baltu rotu un Unas Taal fotogrāfiju izstāde “Viņas Ziemeļu sauciens”. Izstāde, kur Baltu rotu veidotajās rotu kolekcijās skatāmi mūsu etnogrāfiskie simboli, jaunrade un dažādu materiālu izmantošanas veidi. Savukārt Unas Taal fotogrāfijas vēsta par spēcīgām un iedvesmojošām sievietēm, tajā skaitā, tie ir seši Ukrainas sieviešu stāsti, kuras šobrīd, kara dēļ savā zemē, ar bērniem dzīvo Latvijā un cenšas saglabāt savu mantojumu un tradīcijas esot tālumā.
  Aicinām noskatīties nelielu video par izstādi: https://fb.watch/mM6ao6W3d-/
 • Mazajā zālē piedāvājam divas izstādes vienā. Tā ir novadnieka, mākslinieka Bruno Sipāna gleznu izstāde “110 otu triepieni”, kuru papildina Latvijas Nacionālā kultūras centra veidotā izstāde “Saimes galds”, vēstot par mūsu nemateriālā mantojuma vērtībām. Vairāk par izstādi: https://ieej.lv/6qW27
 • Blakus Bruno Sipāna gleznu un “Saimes galda” izstādēm ir muzeja pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija”, kurā paši mazākie var izvedot etnogrāfiskā tērpa komplektu.
 • Izstāžu zāļu foajē tās ir divas izstādes, kas abas veltītas Madonai un Madonas apkārtnes vēsturei: 12 tautastērpi no muzeja krājuma, kas ataino, kā savulaik esam devušies uz Dziesmu un deju svētkiem. Un otra izstāde veltīta Madonas vēsturē nozīmīgiem notikumiem, jo šajā gadā Madonas pilsētas plāns un pirmās 24 Madonas ielas atzīmē 100 gadus. Vairāk par izstādi var lasīt mūsu mājas lapā: https://ieej.lv/7tOR6
 • Madonas pilsētā, Skolas ielā pie Madonas Kultūras nama, kamēr ir labi laikapstākļi, aicinām izzināt mūsu novada koru un dejas tradīcijas izstādē “Novads skan. Novads rīb”.

  Esam gatavi jaunajam mācību gadam un uz tikšanos Madonas muzeja izstādēs un nodarbībās. Lai pieteiktos ekskursijām un nodarbībām muzejā, lūdzam zvanīt uz tālruņa numuru 64823844 vai 29418187.
Lai veiksmīgs jaunais mācību gads! 
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja