Latviešu
Valoda: Latviešu

Sarunas par modi un “Eleganto Rīgu”, ciklā “Dzīves un mākslas krāsās”

Datums: 09.03.2023 11:06
13 skatījumi
22.martā plkst.12.00 notiks jau trešā šī gada tikšanās ciklā “Dzīves un mākslas krāsās”. Arī šoreiz tiksimies Madonas novada bibliotēkas 2.stāva lasītavas zālē. Šajā reizē vēlamies parunāt modi, par 20.gadsimta 20., 30.gadu modes eleganci un dažādību, kāda bija gan galvaspilsētā Rīgā, gan ārpus tās.
Bērzaunes friziere Anna Bērziņa ar draudzeni Austru, 1937. gads, foto autors E.Zariņa. Madonas muzeja krājums, MNM 16100
    2022.gada rudenī ir izdots vērtīgs vēsturisks pētījums “Elegantā Rīga”, kuras autore ir vēsturniece Inita Saulīte – Zandere. Kā rakstīts gāmatas aprakstā, tā ir iespēja  iepazīties ar 1918.-1940.gada Rīgas modes pasauli, tās noteicējiem, veidotājiem un iemiesotājiem. Un vienlaikus ar šīs “elegantās Rīgas” tapšanas iespaidīgajām detaļām un performancēm uz tā laika ikdienas notikumu skatuves mēs no jauna skatpunkta ieraugām arī vēstures lielos pagriezienus un to atskaņas mūsu vēsturē. Lai sagatavotu vērtīgu vēsturisko atskatu uz modes vēsturi 20.gadsimta 20., 30.gados, ir izmantotas arī Madonas muzeja vērtības un ilustrācijās ir skatāmi muzeja elegantie ikdienas un svētku reizes tērpi no muzeja krājuma.
    Grāmatas mākslinieciskā dizaina autore ir māksliniece Anna Aizsilniece, kuru Madonas muzeja apmeklētāji iepazinuši pēc viņas radītajiem unikālā dizaina tērpiem, ko bija iespējams apskatīties muzeja Izstāžu zālēs 2015.gadā izstādē “Etnogrāfija” no cikla RECYCLED.LV un 2013.gadā modes mākslas izstāde “Cita klasika”.
    Šajā tikšanās reizē aicinām uz sarunu ar mākslinieci Annu Aizsilnieci, Madonas muzeja krājuma glabātāju Sabīni Miku, veidosim diskusiju ar klātesošajiem. Aicinām, lai šajā reizē nākat ar atmiņu stāstiem no savu vecāku vai vecvecāku modes, iespējams ar fotogrāfijām, kas vēsta, kādas  modes tendences 20.gadsimta 20., 30.gados bija Madonas pusē. Tikšanās laikā būs iespēja aplūkot tērpus, kas publicēti grāmatas “Elegantā Rīga” ilustrācijās, aplūkot muzeja krājuma fotogrāfijas ar elegantām dāmām un kungiem no 20.gadsimta pirmās puses.         
            Uz sirsnīgu tikšanos atmiņu un sarunu priekšpusdienā 22.martā plkst.12.00.      
                       Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja
Kolāža ar attēliem no grāmatas “Elegantā Rīga”, autore Inese Inita Saulīte – Zandere, mākslinieciskais dizains Anna Aizsilniece