Latviešu
Valoda: Latviešu

Madonas muzejs atsāk tikšanos “Dzīves un mākslas krāsās”

Datums: 12.01.2023 16:46
9 skatījumi
Jaunā gadā gan jaunas tikšanās, gan turpinām arī tradīcijas. Pagājis vairāk kā gads, kopš muzeja Izstāžu zālēs pēdējo reizi tikāmies “Dzīves un mākslas krāsās”. Pēdējie gadi mainījuši tikšanās paradumus, ko veicināja Covid pandēmijas uzliktie ierobežojumi, bet no 2022.gada 25.jūlija – Izstāžu zāļu slēgšana apmeklētājiem, realizējot Vides pieejamības projektu.
    Izstāžu zāles vēl nav atvērtas un darbi turpinās. Bet Madonas muzejs Jauno gadu vēlas uzsākt ar šīs sezonas pirmo tikšanos un atsākt mūsu sirsnīgās tikšanās ar senioriem, tādēļ aicinām ikvienu interesentu 18.janvārī plkst.12.00 uz Madonas novada bibliotēkas lasītavu.
    Šis ir Dziesmu un deju svētku gads, kad arī muzejā ieskatīsimies vēsturiskos dokumentos un liecībās, meklējot saistošus stāstus, atklājot vēl nezināmo un parādot, kādēļ Madonas novadā dziesma un deja ir svarīga ikdienas sastāvdaļa jau gadu gadiem. Tādēļ pirmā tikšanās veltīta janvāra jubilāram, novadniekam, kordiriģentam Ferdinandam Pličam. 4.janvārī F.Pličam tika atzīmēti 130 gadi un Madonas muzeja vēsturniece Laimdota Ivanova pievērusies kordiriģenta dzīves izpētei. Tikšanās ietvaros L.Ivanova pastāstīs un parādīs F.Pliča dzīvesgājumu, radošo devumu, saistību ar Vispārējiem latviešu dziesmusvētkiem un kordiriģenta Haralda Medņa vadīto kori. Un šajā dienā, sadarbībā ar Madonas novada bibliotēku, lasītavā būs skatāma arī neliela izstāde par Dziesmu svētkiem no bibliotēkas kolekcijas materiāliem.
    Tikšanās otrā daļā būs veltīta Madonas muzeja jaunumiem un aktualitātēm, ieplānotajiem pasākumiem šajā gadā. Tādēļ priecāsimies ar jums atkal sastapties, parunāties!

                Uz sirsnīgu tikšanos!
                 Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja