Latviešu
Valoda: Latviešu

Muzeju nakts “Bez robežām”

Datums: 14.05.2021 17:44
36 skatījumi
Ik gadu, kopš 1998.gada, Latvijas muzeji piedalās Muzeju nakts pasākumos un katru gadu arvien vairāk un vairāk palielinās to iedzīvotāju skaits, kas gaida tieši Muzeju nakts pasākumu, lai atklātu muzeju naktī, ieraudzītu to, ko dienā varbūt nevar redzēt.
    Madonas muzeja kolektīvs vēlas šajā dienā sniegt kaut nelielu prieku ar pāris aktivitātēs:

1.      Muzeja Izstāžu zāļu garāmgājējiem piedāvāsim virtuālu pastaigu Hermīnes Zelmas Zalpēteres ilustrāciju virtuālajā izstādē, kas būs redzama Izstāžu zāļu logā uz ielas pusi, no plkst.15.00 – 22.00. Šajā laikā pastaigājoties gar Izstāžu zālēm, aicinām ieskatīties muzeja logā un iepazīt mākslinieces grafikas daiļradi.
2.      Savukārt ikviens mūsu apmeklētājs un sekotājs varēs piedalīties virtuālā viktorīnā, kas sagatavota, pamatojoties uz dažādiem priekšmetiem, kas redzami Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos. Aicinām pārbaudīt zināšanu robežas, uzzināt kaut ko jaunu, vai arī atcerēties sen aizmirstas lietas. Šī aktivitāte simboliski ieskatās iepriekšējās Muzeju nakts norisēs, jo ikviens, kurš kaut reizi bijis Muzeju naktī Sarkaņos, šos priekšmetus redzējis klātienē. Iespējams, tieši Sarkaņos uzzinājis par dažādiem sadzīves priekšmetiem, ko izmantojuši mūsu senči.

    Ja vēlies piedalīties viktorīnā, aicinām spiest uz šīs saites: https://saite.lv/bXAUG

    Šī ir brīnišķīga iespēja bērniem izvaicāt vecākus un vecvecākus par etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu vēsturi un izmantošanu senatnē! Lai izdodas uzzināt kaut ko jaunu!
    Pareizās atbildes ar paskaidrojumiem publicēsim nākamās nedēļas ietvaros.
    Diemžēl esam atteikušies no ieceres Muzeju nakts ietvaros demonstrēt mākslas kolekcijas projekcijas uz Madonas Valsts ģimnāzijas ēkas sienas, jo šobrīd to liedz kvalitatīvi izdarīt norādes no pasākuma organizatoriem. Ievērojot noteikumus, ka Muzeju nakts pasākums nevar būt ilgāks par plkst.22.00, šo aktivitāti pārceļam uz vēlāku laiku. Uz vasaru, kad to ļaus valstī noteiktie epidemioloģiskie apstākļi un, kad aktivitāte varēs notikt pēc plkst.22.00. Mākslas darbu projekciju demonstrēsim kādā vasaras naktī. Tādēļ aicinām sekot līdzi informācijai.
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja