Latviešu
Valoda: Latviešu

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja vasara

Datums: 20.07.2022 11:40
15 skatījumi
Muzejam šī vasara iezīmēsies ar sengaidītām pārmaiņām un dažādām aktivitātēm. Jūlija otrajā pusē tiks uzsākta izstāžu zāļu ēkas pārbūve vides pieejamības nodrošināšanai.
    ​Kā jebkurš muzejs un iestāde, arī mēs vēlamies būt atvērti ikvienam un tiecamies veidot visiem pieejamu un pielāgotu vidi. Ar Madonas novada pašvaldības finansiālo atbalstu muzeja izstāžu zālēs tiks veikti vairāki uzlabojumi. Visvairāk tie skars mansardu, kāpnes uz otro stāvu un sanitāri tehniskos mezglus, pielāgojot tos cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Projekta ietvaros tiks nomainītas durvis,1.stāva grīdas segums,  noņemti sliekšņi, ierīkota ventilācija, sakārtota apkures sistēma, veikti elektroinstalācijas, ugunsdrošības un citi darbi. Nākotnē plānots muzeju pielāgot arī cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem.
    Saskaņā ar iepirkumu vides pieejamības projektu izstrādāja SIA „B&L Projekti” arhitekta Jāņa Liepiņa vadībā. Madonas novada pašvaldība ir ņēmusi aizņēmumu par līguma summu EUR 267 199,41 (ieskaitot PVN). Būvdarbus veiks SIA “Trasta Būve” A.Seržāna vadībā. Zīmīgi, ka šis uzņēmums jau ir veicis labiekārtošanas darbus vairākās ēkās Biržu muižas vēsturiskajā centrā. Cerēsim, ka arī mūsu sadarbība būs veiksmīga. Ja viss izdosies kā iecerēts, remontdarbus plānots pabeigt gada beigās, lai apmeklētāji atkal varētu baudīt gan izstādes, gan pasākumus. Paldies Madonas novada pašvaldībai par atbalstu.
    Lai arī remontdarbu laikā muzeja izstāžu zāles apmeklētājiem būs slēgtas, rosība un darbi turpināsies, pielāgojot nodarbībām un aktivitātēm pārējās muzeja ēkas, etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvi Sarkaņos un H.Medņa kultūrizglītības centru “Dziesmusvētku skola”.
    Jau augustā uzņemsim Baltijas muzeoloģijas veicināšanas biedrības dalībniekus, lai radošajās muzejpedagogu  Nedarbnīcās  “Pētnieks / Spēlnieks / Muzejpedagogs” diskutētu par skolēniem paredzētajām nodarbībām. Rudens pusē sadarbībā ar uzņēmēju I.Galiņu  atvērsim izstādi, kas būs veltīta Iedzēnu dārzniecībai un mūsu izcilajiem selekcionāriem A.Maizītim, R.Āboliņam, R.Dumbravam. Viņu selekcionētie augļkoki un puķes joprojām aug mūsu dārzos. Izstāde būs ceļojoša, tādēļ būs apskatāma daudzviet.
    Turpināsies muzeja krājuma materiālu digitalizācija, īpašu vērību veltot lielformāta priekšmetiem. Tos ikviens varēs apskatīt Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogā mājaslapā nmkk.lv.
     Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros piedāvāsim izbraukuma nodarbības novada skolām. Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu muzeja speciālisti uzsākuši gatavot tiešsaistes muzejpedagoģisko  programmu “ Es un vide man apkārt”.
    Šovasar speciālistiem biežāk nākas vadīt ekskursijas pa pilsētu, vērojama interese par Madonu. Brauc dažādas mērķgrupas, nereti izsakot vēlmi atgriezties mūsu pilsētā vēlreiz. Esam pateicīgi apmeklētājiem par uzticību muzejam un ceram, ka nākošajā gadā tiksimies izstādēs, pasākumos, koncertos un citās aktivitātēs patīkamos un ērtos apstākļos, kādus nodrošinās muzeja telpu rekonstrukcija.
Līvija ZEPA  muzeja direktore