Latviešu
Valoda: Latviešu

Madonas muzejs aicina skatīt jaunas izstādes

Datums: 11.07.2023 09:48
17 skatījumi
Rit jau otrais vasaras mēnesis un priecājamies, ka Madonas muzejā varam aicināt uz arvien jaunām izstādēm, kurās ieskatīties vēsturē, mūsu bagātajās kultūras tradīcijās, skatīt aktuālos šodienas notikumus un izbaudīt mākslas dažādību.
    Arī vasaras mēnešos norit aktīva izstāžu maiņa, lai apmeklētājiem varam piedāvāt dažādību un katrs muzeja apmeklējums būtu kaut kā jauna ieguvums. Jau vēstīts, ka 29.jūnijā atklājām izstādi “Viņas ziemeļu sauciens”, kurā mūsu latviskās identitātes kods un rakstu zīmes aplūkojamas “Baltu rotu” darinājumos, bet spēks un daile fotogrāfes Unas Taal lielformāta fotogrāfijās. Savukārt Izstāžu zāļu foajē visu jūlija mēnesi, līdz 30.jūlijam, aicinām apskatīt 14 dažādus taututērpus izstādē “Ceļā uz Dziesmu un deju svētkiem”, kas glabājas muzeja krājumā un ar kādiem mūsu novada iedzīvotāji piedalījušies jau no pašiem pirmajiem Dziesmu svētkiem. Šīs izstādes pamats ir jaunā pilsētvides izstāde “Novads skan. Novads rīb”, kas ikvienam pilsētas iedzīvotājam un tā viesim Skolas ielā pie Madonas Kultūras nama no 7.jūlija līdz pat vasaras beigām. Lai arī svētki beigušies, mēs aicinām ieskatīties Dziesmu un deju svētku atmiņu krātuvē caur Madonas muzeja plašo fotogrāfiju klāstu, atrast, iespējams, pazīstamas fotogrāfijas, iegūt skaistas atmiņas par īpašiem notikumiem, jo Vispārējie Latviešu Dziesmu un deju svētki noteikti ir viens no šiem īpašajiem notikumiem.
            Savukārt Izstāžu zāļu mazajā zālē notiek izstāžu maiņa. Teju divus mēnešus Madonas muzeja Izstāžu zālē vienā no zālēm bija skatāma Madonas novada bibliotēkas 100-gadei veltītā izstāde “Gadsimta pietura – Madonas bibliotēka”, kuru skatījuši gandrīz 2000 apmeklētāji. Šajā nedēļā notiek jaunas izstādes iekārtošanas darbi, ko apmeklētājiem atklāsim 14.jūlijā. Tā ir madonieša, fotogrāfa Laimoņa Semberga izstāde “Klintis un ziedi, kurā būs redzama Latvijas ainava, brīnišķīgā, reizēm vēl neskartā daba un jūra ar tās daudzveidīgo un pārsteidzošo piekrasti. Šajā izstādē autors aicina iepazīt un būt lepniem par Latvijas skaisto dabu.

            Būsiet mīļi gaidīti uz izstādes atklāšanu 14.jūlijā plkst.16.00!

            Uz tikšanos muzejā! 
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja