Latviešu
Valoda: Latviešu

Madonas muzeja ceļojošās izstādes februārī

Datums: 01.02.2023 09:53
6 skatījumi
Februārī Madonas muzeja ceļojošās izstādes var aplūkot Barkavā, Bērzaunē, Cesvainē, Dundagā, Jaunkalsnavā, Ļaudonā, Mārcienā, Sarkaņos un Sausnējā.
    Uz Mārcienas bibliotēku aizceļoja izstāde “Slēpes paliksim zem kājām”, kas vēsta par slēpošanas vēsturi, Ilzes Kalnāres (1918-1968) „Sniega Rozi” un tās prototipu - izcilo slēpotāju Mirdzu Martinsoni (1916-1983), „trakajiem rīdziniekiem”, kas virpuļoja pa Gaiziņkalnu karnevāla tērpos.
    Izstādi par novada pirmajiem olimpiešiem “Sportiskās virsotnes” no februāra otrās nedēļas līdz marta beigām varēs aplūkot Sausnējas pagasta vēstures muzejā ‘Līdumi”.
    Cesvaines Tūrisma centrā no nākošās nedēļas būs iespējams apskatīties izstādi “Elektrifikācija Madonas novadā”.
    Barkavas pagasta bibliotēkas apmeklētāji līdz februāra beigām varēs apskatīties izstādi “Reiz te bija tā”. Tās ir fotogrāfijas par Madonas vēsturisko centru, stacijas apkārtni, tagadējā tirdzniecības centra “Konzums” apkārtni senākās fotogrāfijās.
    Bērzaunes pagasta bibliotēkā eksponēta izstāde “Iedzēniem – 85: stādīt dārzu, ticēt rītdienai”, ko varēs apskatīties līdz martam.
    Ļaudonas bibliotēkā eksponēta izstāde, kam nosaukumā dzejnieka Jāņa Gavara rindas “Manas zemē iesētās dienas”, tā būs eksponēta līdz februāra beigām.
    Kalsnavas pagasta kultūras nams savus apmeklētājus izvēlējās iepazīstināt ar izstādi “Vai viegli būt jaunam?”. To varēs aplūkot līdz 15.martam.
    Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos eksponēta izstāde “Apceļo dzimto zemi” – par tūrismu pagājušā gadsimta 30.gados.
    Tālākajā ceļā devās izstāde “Kalendāri”, ko var apskatīties Talsu novada Dundagas pagasta bibliotēkā.
    Aicinām muzeja mājas lapā iepazīties ar ceļojošo izstāžu piedāvājumu, kur var izlasīt īsus izstāžu aprakstus, izvēlēties un arī rezervēt interesējošajam laika periodam. 

Attēlā: Izstādes “Vai viegli būt jaunam?” fragments: Meirānu pamatskolas audzēkņu pikošanās. 1949.gads. MNM 40399:2 
Laimdota IVANOVA vēsturniece