Latviešu
Valoda: Latviešu

LAIMONIS SEMBERGS “KLINTIS UN ZIEDI”

Datums: 31.07.2023 16:36
5 skatījumi
Vasaras košo krāsu jūklī vēl ir aplūkojama madonieša Laimoņa Semberga darbu izstāde Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs līdz 13.augustam.
    Madonietis Laimonis Sembergs piedāvā aplūkot katram apmeklētājam fotogrāfijas tik vasarai raksturīgā tēmā “Klintis un ziedi”. Šajā izstādē ir redzamas Latvijas ainavas, brīnišķīgā, reizēm vēl neskartā daba un jūra ar tās daudzveidīgo un pārsteidzošo piekrasti. Autors aicina iepazīt un būt lepniem par Latvijas  un Madonas skaisto dabu un tās nokrāsām visos četros gada laikos. Tāpat var ieraudzīt Alpu kalnu burvību no autora ceļojumiem, kur tuvāk var sajust Reinas ūdenskrituma krāces.

    Laimonim Sembergam patīk ceļot, un tādos brīžos vienmēr līdzi ir fotoaparāts. Apceļota ir Eiropa, vairākas  eksotiskas valstis kā Japāna, Filipīnas, Dienvidvjetnama, Taizeme un Izraēla. Šajā izstādē redzamas Alpu ainavas no kāda nesenākā ceļojuma.

    Lai arī autors nāk no Alūksnes puses, dzīves ceļi darba nolūkā pēc studiju beigšanas Latvijas Universitātē un Rīgas Politehniskajā institūtā atveduši uz Madonas pusi. Tieši šī vieta ļāva Laimonim darboties fotoklubā un attīstīt savas prasmes un intereses fotografēšanā, kuru saknes meklējamas jau agros bērnības gados, kad radinieki ļāvuši darboties ar savu fototehniku. Prasmes attīstītas arī apgūstot grāmatās lasīto un skolotāju stāstīto.

    Apmeklētāji aicināti izstādi aplūkot muzeja Izstāžu zālēs -  Mazajā zālē, kur tā būs skatāma līdz 2023.gada 13.augustam,  Skolas ielā 10a, Madonā.

Attēls: E.Krupko foto.
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja