Latviešu
Valoda: Latviešu

Izstādes septembrī ārpus muzeja un jauns piedāvājums

Datums: 30.08.2021 13:49
16 skatījumi
Arī septembrī ārpus muzeja eksponētas Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošās izstādes, kam piepulcējies jauns piedāvājums.
    ​Līdz  septembra beigām Jēkabpils novada Ābeļu pagasta bibliotēkā Brodos varēs apskatīt izstādi par tūrisma vēsturi “Apceļo dzimto zemi”. Tā piedāvā ielūkoties pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados – kādu Madonu, tās tuvāku un tālāku apkārtni (Gaiziņš, Mārciena, Ļaudona, Ērgļi, Cesvaine, Lubāna u.c.) redzēja ceļotāji, kādi bija noteikumi un ieteikumi tūristiem un tūristu mītņu saimniekiem.
    Līdz septembra beigām Kraukļu bibliotēkā apskatāma izstāde “Melnbaltais ir krāsains”. Tā ir iespēja iepazīt senāku Lubānas pusi fotogrāfa Alfrēda Grāvera (1877 – 1954) skatījumā.
    Līdz oktobra beigām Raiņa muzejā “Jasmuižā” aplūkojama izstāde “Jubileju gads”. Izstādes vienojošais motīvs ir Raiņa luga “Zelta zirgs”, kas tapusi emigrācijā Lugāno 1909.gadā. Luga iedvesmoja Arvīdu Žilinski radīt operu. Tās pirmizrāde bija 1965.gadā, un Antiņa lomā - operdziedātājs Jānis Zābers (1935 – 1973).
​    Līdz oktobra beigām Ļaudonas pagasta bibliotēkā apskatāma izstāde “Vai viegli būt jaunam?”
    Līdz gada beigām Sausnējas bibliotēkā atrodas izstāde “Kalendāri”, kas  sniedz ieskatu kalendāru vēsturē un iepazīstina ar latviešu grāmatu kalendāru (t. sk. ārpus Latvijas iznākušo) daudzveidību no 19.gadsimta beigām līdz 21.gadsimta sākumam.
    Jauns piedāvājums ir izstāde “Par skolu jaunatnes dziesmu svētku vēsturi un Haraldu Medni”, kas pirms “Dzintaru ” rekonstrukcijas bija eksponēta Haralda Medņa kultūrizglītības centrā Dziesmusvētku skola. Izstāde iepazīstina ar pirmajiem latviešu skolēnu koru svētkiem Lazdonas draudzē 1866.gadā, Latviešu jaunatnes svētkiem 1922.gadā un Otrajiem jaunatnes dziesmu svētkiem 1928.gadā. Izstāde vēsta par Lazdonas mācītājmuižu, dziesmu vietas tapšanu un Haraldu Medni.
    Muzejs piedāvā vairāk kā divus desmitus ceļojošo izstāžu, mājas lapā var izlasīt aprakstus, izvēlēties un arī rezervēt interesējošajam laika periodam. 

Attēlā: Foto no Ābeļu pagasta bibliotēkas, kur eksponēta izstāde “Apceļo dzimto zemi”. 
Laimdota IVANOVA vēsturniece