Latviešu
Valoda: Latviešu

Gads Ukrainā

Datums: 23.02.2023 14:03
15 skatījumi
2022.gada 24.februārī, īsi pirms plkst.6.00, Krievija sāk visaptverošu iebrukumu Ukrainā. Neticami skati un šokējoši ziņu virsraksti pārņēma mūsu ikdienu. Mūsu žurnālisti bija klātesoši notikumiem Ukrainā.
    “Karš un miers ir lēmumi, nevis neizbēgamība. Karus rada cilvēki, nevis dabas likumi. Un tieši tāpat, kā cilvēki rada karus, cilvēki var radīt mieru. Taču miera panākšana nav vienreizējs lēmums. Tie ir ilgtermiņa centieni aizsargāt universālas normas un vērtības un veidot sadarbības institūcijas”, raksta vēsturnieks Juvāls Noa Harari (žurnāls IR Nr.662 18.lpp).
     Latvijas Radio žurnāliste Indra Sprance jau gadu regulāri dodas uz Ukrainu (atgriezīsies jūlijā), kur ne tikai fiksē notikumus un stāsta mums par ukraiņu ciešanām kara izpostītajos reģionos, bet arī iesaistās glābšanas darbos. Viņa raksta: “Otrā diena frontes pievārtē kopā ar Save Ukraine brīvprātīgajiem. Šorīt no Časiv Jaras Bahmutas pievārtē un apkaimes izvedām 11 cilvēkus.” Janvārī viņa bija Brovaros, kur Krievijas karaspēks ar raķetēm apšaudīja mazo ciemu, par ko klusi piebilst: “Vārdos neizsakāmas sāpes!”. Fotoizstāde “GADS UKRAINĀ” ir refleksija un atskatīšanās par piedzīvoto Ukrainā, kā arī skaudra vēsts par karu jeb mūsu ikdienas izvēlēm, kas attālina no miera.
    Aicinām visus 24.februārī plkst.18:00 uz žurnālistes Indras Sprances fotoizstādes “GADS UKRAINĀ” atklāšanu H.Medņa Dziesmusvētku skolā. Vakara gaitā ieklausīsimies cilvēkos, kas aktīvi organizējuši palīdzību Ukrainai, ieklausīsimies arī  ukraiņu stāstos. 
    Brīdinām, ka izstādei ir sensitīvs saturs un neiesakām to apmeklēt cilvēkiem ar paaugstinātu jūtīgumu un bērniem līdz 14 gadiem!
Santa JAUJENIECE H.Medņa kultūrizglītības centra Dziesmusvētku skola vadītāja