Latviešu
Valoda: Latviešu

FOTOIZSTĀDE “MEDITATĪVĀ JŪRA”

Datums: 04.09.2023 14:30
22 skatījumi
Garās pastaigās pa Liepājas pludmali tverti mirkļi debesīs, ūdenī un zemē, kas rezultējušies fotoizstādē “Meditatīvā jūra”.
    Tās autors - Aldis Kļaviņš - ir mūsu novadnieks, dzimis 1938.gada 27.maijā Madonā, bērnību pavadot Mārcienā. Pēc pamatskolas beigšanas mācības turpina Rīgā, kur absolvē Lietišķās mākslas vidusskolu, vēlāk Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumu un Mākslas akadēmiju. Taču šobrīd A.Kļaviņš par mājām sauc Liepāju. Iepriekš darbojies Liepājas universitātē un kā galvenais mākslinieks Liepājas teātrī, bet šobrīd sevi sauc par brīvmākslinieku.
   Izstādē skatāmās fotogrāfijas tapušas gada garumā, katram mēnesim veltot vienu fotogrāfiju grupu. Aldis Kļaviņš galvenokārt atpazīstams kā gleznotājs, izstādēs piedaloties kopš 1966.gada, savukārt fotografēšanai pievērsies salīdzinoši nesen: “Jau trešo gadu praktizēju ikdienas pastaigas Liepājas pludmalē, līdzi ņemot telefonu. Pareizāk būtu teikt, ka tās nav pastaigas, bet nopietna iešana turp un atpakaļ, izvēloties turp pret vēju, atpakaļ – pa vējam. Liepājā tas ir Ziemeļu – Dienvidu virziens, jo tad vējš ir no sāniem. Veltot šim pasākumam apmēram divas stundas, īpaši nemeklējot, ievēroju dabas radošos procesus, kuru rezultātus gribējās piefiksēt un vēlāk arī dalīties.”
  Izstāde “Meditatīvā jūra” skatāma Madonas muzeja Izstāžu zālēs no 5.septembra līdz 1.oktobrim. Tikšanās ar mākslinieku plānota 22.septembrī plkst.16.00. Uz tikšanos muzejā! 
Ramona ZARIŅA mākslas izstāžu kuratore