Latviešu
Valoda: Latviešu

Decembris Madonas muzejā!

Datums: 02.12.2022 08:48
17 skatījumi
Ar sniegu un saltumu klāt viens no gada aukstākajiem mēnešiem - decembris. Mēnesis, kad gatavojamies sirsnīgajam un baltajam Ziemassvētku laikam, plānojam Jaunā gada sagaidīšanu un uz lapas rakstam jaunus plānus.
    Bet kamēr decembris vēl tikai sācies, vēlamies aicināt uz Madonas muzeja izstādēm, pasākumiem, aktivitātēm un muzeja krājumu.
    Jau 2.decembrī plkst.18.00 aicinām uz H.Medņa kultūrizglītības centru “Dziesmusvētku skola”, piedalīties sirsnīgā “Atmiņu vakarā”. “Atmiņu vakara” pasākums no cikla, kurā Dziesmusvētku skolā aicinām kopā dziedāt un klausīties, un stāstīt stāstus par Dziesmusvētkiem. Tā kā tuvojas otrā Advente, tad šis būs  Adventa un Ziemassvētku gaidīšanas laika noskaņās. Ar dziesmām uzstāsies un uz sadziedāšanos aicinās Madonas pilsētas kultūras nama folkloras kopa “Vērtumnieki” un aicināsim klausīties stāstu, kas vēsta par 19./20.gadsimtu mijas Dziesmu svētkiem. Un neiztūkstoša šī pasākuma daļa būs dalīšanās ar atmiņu stāstiem no pašiem Dziesmu svētku dalībniekiem. Pasākums bez maksas.
      Madonas muzeja Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos no 6.decembra būs skatāma izstāde par vienu no senākajiem arodiem – stāsts par Kurpnieku izstādē “Kurpnieks. Darbarīki. Apavi”. Lieliska iespēja aplūkot Madonas un tās apkārtnes kurpnieku darba lietas, sākot no koka nagliņām līdz šujmašīnai, dažādus kurpnieku darinājumus, kā arī apskatīt fotogrāfijas no muzeja krājumiem.
     Paralēli izstādei “Kurpnieks. Darbarīki. Apavi” var aplūkot ceļojošo izstādi “Apceļosim dzimto zemi”, kā arī izstaigāt visas atklātā krājuma telpas, kurās var redzēt:
  • Amatniecības darba rīku kolekciju.
  • Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekciju.
  • 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojumu.
  • Tradicionālās tvertnes un mērus.
  • Vilnu un linu apstrādes rīkus.
  • Ekspozīciju par ievērojamiem sarkaņiešiem: rakstnieka Viktora Eglīša dzimtu, aktrisi Olgu Dreģi, komponistu un kordiriģentu Valdi Breģi, muzikologu Jēkabu Vītoliņu.
   Atgādinām, ka Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos, individuāliem apmeklētājiem krājuma apskate ir bez maksas, skolēnu grupai – 3.00EUR, pieaugušo grupai – 5.00EUR! Aicinām ekskursiju grupas pirms tam pieteikt, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997.
    Gaidām ciemos arī Madonas muzeja krājuma ēkā, Skolas ielā 12, kur iepriekš piesakoties, ir iespēja iepazīt Madonas muzeja mākslas, tekstiliju, sadzīves priekšmetu krājumu, tā daudzveidību un bagātību, kas vēsta par Madonas un tās apkārtnes vēsturi un mūsdienām. Turpinām darboties un strādāt kopā ar skolēniem, ar savām muzejpedagoģiskajām nodarbībām dodoties uz skolu vai arī vadot uz vietas muzeja administrācijas ēkā, Skolas ielā 12. Ar muzejpedagoģisko programmu piedāvājumu var iepazīties šeit:
http://www.madonasmuzejs.lv/lv/par-muzeju/izgl%C4%ABtojo%C5%A1ais-darbs/muzejpedago%C4%A3isk%C4%81s-programmas
    Lai pieteiktos uz nodarbībām, aicinām zvanīt uz tālr. nr. 64823844 vai 29418187. Un sekojiet mums līdzi sociālajos tīklos: Facebook.com/muzejsmadona, Instagram.com/muzejsmadona, kā arī jauniešiem populārajā sociālajā platformā TikTok, kur mēs dalāmies ar stāstiem, senām un ne tik senām fotogrāfijām, mūsu atklājumiem un reizēm lūdzam arī jūsu palīdzību!
 Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja