Latviešu
Valoda: Latviešu

Ceļojošo izstāžu piedāvājums augustā

Datums: 02.08.2022 10:57
12 skatījumi
Laikā, kad ir slēgtas Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāles, ir iespēja citviet aplūkot muzeja sagatavotās izstādes par dažādām tēmām.
    Līdz 8.augustam Madonas novada Barkavas kultūras namā var aplūkot izstādi “Lauku muzikanti Madonas novadā 20.gadsimtā”.
    Līdz 13.augustam Madonas novada Cesvaines apvienības pārvaldes Kraukļu bibliotēkā eksponēta izstāde par dziedošajām ģimenēm “Spiets”.
    Jēkabpils novada Ābeļu bibliotēkā līdz oktobrim būs eksponēta izstāde “Melnbaltais ir krāsains”, kas  iepazīstina ar Lubānas fotogrāfa Alfrēda Grāvera (1877-1954) veikumu.
    Jēkabpils novada Sēlpils 1.bibliotēka apmeklētājiem līdz oktobrim piedāvā apskatīties divas izstādes. Viena no tām - “Apceļo dzimto zemi” -  iepazīstina ar tūrisma vēsturi. Savukārt izstāde “Jubileju gads” vēsta par Raiņa “Zelta zirgu” un operdziedātāju Jāni Zāberu savulaik Antiņa lomā A. Žilinska operā “Zelta zirgs”.
    Izstādi “Kalendāri”, kas sniedz ieskatu kalendāru vēsturē un iepazīstina ar latviešu grāmatu kalendāru (t. sk. ārpus Latvijas iznākušo) daudzveidību no 19.gadsimta beigām līdz 21.gadsimta sākumam, no augusta otras puses plānots eksponēt Rīgā, Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”.
    Gulbenes novada Jaungulbenes bibliotēkā līdz gada beigām aplūkojams dažādām tēmām veltīts vizuālais materiāls ar kopējo nosaukumu “Senāk un tagad”.
    Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā divdesmit piecas ceļojošās izstādes. Muzeja mājas lapā var izlasīt aprakstus, izvēlēties un arī rezervēt interesējošajam laika periodam.
Attēlā: Foto no izstādes “Apceļo dzimto zemi”: Mašīna ekskursantu pārvadāšanai, piederēja J.Siliņam Madonā. 1930.gadi. MNM38052 
Laimdota IVANOVA vēsturniece