Latviešu
Valoda: Latviešu

ATJAUNOTĀS VĒRTĪBAS

Datums: 03.09.2021 16:48
36 skatījumi
Septembra mēnesis iekrāsojies visdažādākajos rudens toņos dabā tā vēstot par atjaunošanos tās procesos. Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu lielajās zālēs no 4. septembra ir apskatāmas Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstāde “Atjaunotās vērtības”, aicinot uz krāsainu laika rata baudījumu acīm.
    Latvijas Tekstilmākslas Asociācija dibināta Rīgā, 1994.gadā. Tā dibināta ar mērķi sekmēt tekstilmākslas aktivitātes, mākslinieku radošo iniciatīvu, māksliniecisko jaunradi un intelektuālā potenciāla attīstību. Uz šo brīdi tajā ir vairāk kā 60 biedri, kuri aktīvi piedalās dažādās mākslas aktivitātēs Latvijā un ārpus tās.
     “Tekstilmākslas asociācijas” misijas apziņā atjaunotās vērtības, pirmām kārtām, ir tekstila kā mākslas, kā augstas raudzes amata un kopienas pastāvēšana, atjaunotne un sastapšanās ar savu skatītāju aizvien jaunu dialogu -izstāžu formā šinī zibšņveida vērtību un sapiņķerētās tagadnes kontekstā. Palikt uzticīgam tādām vērtībām, kā gobelēnu aušana, tajā ietilpinātajā meistarības, pacietības  un tūkstošiem kilometru un krāsu niansēm sagrodotajā nesaraujamajā pavedienā, kas vieno skolas aizsācēja Rūdolfa Heimrāta un Latvijas Mākslas akadēmijas studenta aizaustos velkus.
     Vērtība ir arī materiāla nezūdamībā, tā atkārtotā pielietojumā un turpinājumā kādas nogurušas matērijas pārtapšanā jaunā mākslas darbā- vēstījuma formā,  kas savieno  aizgājušās un tagadnes radošās esības formas. Vērtība ir tekstilmākslas izteiksmes brīvībā -  arvien jaunu materiālu un tehnoloģiju atklāsmes un pieradināšanas formās, eksperimenta valdzinājumā un autora pašatklāsmē un izteiksmē, kas izstāžu zālēs sastopas ar vērīga skatītāja skatu.
     Izstādē piedalās 29 dažādās šķiedras mākslas jomās strādājoši dažādu paaudžu “Tekstilmākslas asociācijas” mākslinieki. Te skatāmi gan R.Heimrāta skolas audzēkņu darbi ar klasiski austiem gobelēniem no vilnas,  gan jaunākas paaudzes radītais, kuru darbos tiek izmantots koks, plastmasas, sintētiska, filcējami un citi materiāli. Autoru vidū ir Ilma Austriņa, Edīte Pauls-Vīgnere, Inese Jakobi, Dina Baumane, Māris Upzars un citi, kuru tehniskais darba izpildījums ir apbrīnas vērts.
    Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs aicina ikvienu aplūkot  izstādi “Atjaunotās vērtības”, muzeja Izstāžu lielajās zālēs līdz šī gada 17.oktobrim.
​    
Aicinām apskatīt izstādes atvēršanas sveicienu, ko iedejojusi horeogrāfe, vidējās paaudzes deju kolektīva “Kalnagravas” vadītāja Jeļena Rudzīte: https://youtu.be/-tC14LlWSKQ
    Laipni aicinām apmeklēt un svinēt rudens krāsainību kopā!
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja