Latviešu
Valoda: Latviešu

Apgāda “Imanta” dibinātājs Imants Reitmanis

Datums: 23.02.2024 08:43
7 skatījumi
25.februārī aprit 95 gadi, kopš Dzelzavas “Muceniekos” piedzima Imants Reitmanis, kurš pēc Otrā pasaules kara Dānijā izveidoja grāmatu apgādu “Imanta”.
    ​Imants Reitmanis (1919. Dzelzavas «Mucenieki» - 1966. Dānija) mācījās Alūksnes ģimnāzijā, pēc tam uzsāka tautsaimniecības studijas Latvijas Universitātē. Otrajā pasaules karā gūto ievainojumu ārstēšana Dānijā noteica turpmāko dzīves vietu, jo I.Reitmanis palika tur arī pēc kara beigām. Kopenhāgenā viņš izveidoja grāmatu apgādu «Imanta».
     I.Reitmanis nodarbojās ar palīdzības saiņu sūtīšanu uz Latviju, aktīvi darbojās sabiedriskajā laukā (Dānijas latviešu nacionālā komiteja, Daugavas Vanagi, vietējā draudze, latviešu kapu iekārtošana Kopenhāgenā, veco ļaužu mītne Tīstedā, darbojās Eiropas latviešu organizācijās).
    Apgāds “Imanta” izdeva mācību grāmatas, latviešu trimdas autoru un klasiķu darbus, pasakas un teikas, kā arī "Latviešu tautas dziesmas" (1–12, 1952–1956). Pavisam apgāds "Imanta" izdevis ap 150 grāmatu.
    Par grāmatizdevējiem varat aplūkot vairāk informācijas, ielūkojoties virtuālajā izstādē “Par novadniekiem grāmatizdevējiem. Aizsākums un turpinājums”: biblioteka.madona.lv/lv/box/files/gramatizdeveji_Madona.pdf
Laimdota IVANOVA vēsturniece