Latviešu
Valoda: Latviešu

”Dziesmusvētkiem-150. Atmiņu vakars” noslēgums

Datums: 12.06.2023 13:02
13 skatījumi
Lai kopīgi sagaidītu Dziesmusvētku 150 gadu jubileju, kopš pagājušā gada oktobra Haralda Medņa Dziesmusvētku skolā notika pasākuma cikls “Dziesmusvētkiem -150. Atmiņu vakars”.
Sešos vakaros bija iespējams iepazīties ar Dziesmusvētku vēsturi, klausīties svētku dalībnieku atmiņu stāstos un sadziedāties ar kādu no novada vokālajiem ansambļiem vai folkloras kopām. 
    Šie vakari tika organizēti neformālā un sirsnīgā gaisotnē, ko dabīgi veidoja arī dzirkstošie gan ar humoru, gan ar grūtībām piepildītie stāsti par Dziesmusvētkiem. Vairāk nekā 20 stāstnieki no mūsu novada ieveda mūs unikālajā latviešu kultūras notikumā, akcentējot tieši svētku latviskās identitātes daļu.
    Vairāk un visus stāstus var noklausīties Haralda Medņa Dziesmusvētku skolas Facebook lapā https://www.facebook.com/Dziesmusvetkuskola.
    Noslēgumā “Dziesmusvētkiem-150. Atmiņu vakari.” 16. jūnijā 18.00 aicināsim viesus – Latvijas vokālo ansambļu konkursa finālistus un vokālo grupu “Putnu dārzs”, kas konkursā ieguva 3. vietu pusprofesionālo vokālo ansambļu grupā.  Visi pieci grupas dalībnieki nāk no Rīgas Doma kora skolas, un trīs no viņiem mācās diriģēšanas klasē, tāpēc ar lielu nepacietību gaida savu uzstāšanos tieši Haralda Medņa Dziesmusvētku skolā. Grupas dalībniece Rūta Švarcbaha stāsta: “Mēs esam pieci jauni dalībnieki – spēka un prieka pilni. Mums patīk būt kopā, patīk meklēt un atrast labāko skanējumu. Koncertā mēs dziedāsim zināmākas un jaunas latviešu tautasdziesmas apdares. Piemēram, “Dindaru, Dandaru” (Lauras Jēkabsones mūzika), “Neviens putniņš tā nepūta” (latviešu tautasdziesma Artūra Švarcbaha apdarē) un citas. Dziesmusvētku dēļ mēs īpaši domājam par repertuāru, kas sastāv no tautasdziesmām, un kopā ar jaukto kori “Dziesmu vara” esam ieskandinājuši Dziesmusvētkus Ikšķiles baznīcā un ceram ieskandināt arī Haralda Medņa mājas.”
    Atmiņu vakarā neizpaliks arī atmiņu stāsti un izzinoša spēle par Dziesmusvētku vēsturi. Brauciet ciemos un pārsteidziet sevi ar stāstiem, dziesmām un Dziesmusvētku noskaņu!
Santa JAUJENIECE H.Medņa kultūrizglītības centra
Dziesmusvētku skola vadītāja