Latviešu
Valoda: Latviešu

“Zemgale ziedu rakstos” Madonas muzejā

Datums: 04.09.2023 14:35
10 skatījumi
2021.gadā tika apstiprināts amatnieku darbnīcas un tautastērpu darinātavas SIA “Austras raksti” sagatavotais pieteikums iekļaut Latvijas Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā jaunu vērtību – “Zemgales rakstaino brunču aušana stellēs ar velkamo ierīci”, ar mērķi veicināt tās atpazīstamību, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm.
    Gatavojoties izstādei, izpētīti Latvijas vēstures muzeja krājumos esošo Zemgales rakstaino brunču paraugi, atlasīti mazāk pazīstami raksti un stellēs ar velkamo ierīci noausti 12 brunči. Līdzās tiem būs skatāmi jau šobrīd uzņēmuma krājumos esošie brunču paraugi, tautastērpu foto un izglītojoši materiāli par stellēm ar velkamo ierīci.
    Izstādes rīkotāji, “Austras raksti”, darina visu novadu latviešu tautas tērpus, izgatavo tautiskus interjera un dizaina priekšmetus, senu audumu rakstu atdarinājumus, auž lakatus, dekoratīvus spilvenu pārvalkus, grīdceliņus, bērnu sedziņas un citus sadzīvē noderīgus tekstilizstrādājumus, lielāko uzsvaru liekot uz Zemgales tautastērpu. Kopš šā gada sākuma uzņēmums darbojas Jelgavā.
    Izstāde “Zemgale ziedu rakstos” būs skatāma 10 pilsētās, tostarp Madonā, no 5. līdz 29.septembrim.
​ 
Ramona ZARIŅA mākslas izstāžu kuratore