Latviešu
Valoda: Latviešu

Madonas muzeja Izstāžu zāles ver durvis apmeklētājiem

No 16.maija

Vairāk

"Latvijas Skolas soma" Madonas muzejā

Muzejs piedāvā iepazīt kultūras mantojumu, valsts vēsturi, parādot vērtības, ar kurām lepoties un kuras jāsaglabā nākamajām paaudzēm

Vairāk

Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības”

Kultūras, politiskie un sabiedriskie, zinātnes un medicīnas, saimnieciskie darbinieki un sportisti

Vairāk

DNS no māla un mājvietām Barkavā

Līdz 9.augustam

Vairāk

Aktualitātes

Kārtot pēc:
Jaunie
Jaunie
Vecie
Ielādēt vairāk
​​AUGUSTĀ MUZEJĀ
​​Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles un krājums atvērts apmeklētājiem 
Atgādinām!

    Ņemot vērā valstī izsludinātās ārkārtas situācijas atsevišķu ierobežojumu atcelšanu, Madonas muzeja Izstāžu zāles ir atvērtas apmeklētājiem, ievērojot Sanitārā protokola noteiktās prasības:
·         Sekot līdzi norādēm muzejā, ar sapratni uztvert muzeja darbinieku teikto par drošības ievērošanu;
·        Pamatojoties uz Madonas novada pašvaldības 2020.gada 11.jūnija rīkojumu Nr.MNP/1.1.3./20/26 “Par pašvaldības iestāžu darbību pēc ar COVID 19 krīzes situāciju saistītās ārkārtas situācijas beigām”  un 2020.gada 9.jūnija Ministru kabineta noteikumu Nr.360 “Epidemioloģiskas drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” prasību ievērošanu noteikts:
1.        Maksimālais pieļaujamais personu skaits pasākumos, ievērojot 2 m distanci un paredzot 4 m2 publiski pieejamās platības uz vienu cilvēku, muzeja Izstāžu zālēs vienlaikus (neieskaitot darbiniekus) ne vairāk kā:
1.1.   no 2020.gada 10.jūnija līdz 31.jūlijam - 100 cilvēku;
1.2.   no 2020.gada 1.augusta līdz 31.augustam – 250 cilvēku.

2.        Izstāžu zālēs, ja netiek organizēts pasākums, tiek nodrošināts, ka:
2.1.   vienlaikus atrodas ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita;
2.2.   vienam apmeklētājam ir paredzēti 4 m2 publiski pieejamās telpu platības; 

·         Ievērot 2m distanci, sekot līdz aicinājumam, cik cilvēki vienlaicīgi drīkst atrasties konkrētā izstāžu telpā
·         Dezinficēt rokas, bet aizliegts izmantot roku dezinfekcijas līdzekļus tiešā muzeja krājuma vai mākslas darbu tuvumā.
·         Ar slimības simptomiem vai paaugstinātu temperatūru muzeju apmeklēt nedrīkst.  
·         Esošajā situācijā nebūs pieejami skārienjutīgie ekrāni kā arī dažādas aktivitātes bērniem, kurās nepieciešams izmantot muzeja inventāru.
Informācija par drošības pasākumiem muzejā jūlijā, augustā: https://www.km.gov.lv/lv/ministrija/jaunumi/no-1-julija-palielinats-pielaujamais-apmekletaju-skaits-kulturas-pasakumos-5365#gsc.tab=0
Jautājumu gadījumā sazināties pa tālruni 64823844, 26102225

    Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs iesaistījies Latvijas Muzeju biedrības informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad, izmantojot muzeja telpās vienotā dizainā izgatavotas brīdinājuma zīmes. Aicinām tās ievērot un aicinām uz sapratni, ja pašlaik nav pieejami skārienjutīgie ekrāni (virtuālās ekspozīcijas), bērnu rotaļu stūrītis un zīmēšanas piederumi.
    Aicinām stingri izvērtēt došanos uz publiskām vietām, t.sk. muzeju, bet priecājamies par atkal tikšanos ar jums – apmeklētāji!​

PASĀKUMI

8.augustā plkst.14:00 – Jānim Šūsteram 95atceres pasākums.

14.augustā plkst.15.00 – Zigmunda Šņores izstāde “Vidzemnieks no Rīgas Jūrmalas” atklāšana

PASTĀVĪGĀ EKSPOZĪCIJA

​"Novada arheoloģija" un virtuālā ekspozīcija "Madonas novada senvēsture". Ekspozīcija “Novada arheoloģija” apmeklētājus iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu, kad Latvijas teritorijā ienāca pirmie iedzīvotāji līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas. Pastaigu ekspozīcijā papildina virtuālais interaktīvais stends “Madonas novada senvēsture”, kas iepazīstina ar Valsts nozīmes arheoloģiskajiem pieminekļiem Madonas apkārtnē, kā arī seno latgaļu – sēļu apģērbu 9.-12.gadsimtā.
Kalendāri - APRĪLIS joku mēnesis - https://www.youtube.com/watch?v=zfNn6FKoHTA  Ja vēlies izlasīt kādu planšeti detalizēti, raksti mums, nosūtīsim, lai var palielināt, pietuvināt un izlasīt!
Daugavpils Universitātes profesionālās maģistra programmas Māksla studentu darbu izstāde "42 + idejas" https://www.youtube.com/watch?v=peyQHkvJ6bI
Lielās  zāles
Līdz 9.augustam - Līga Skariņa. “Zemes DNS”. Keramiķe Līga Skariņa dzimusi Barkavā, 1977.gadā absolvējusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu, 1986.gadā Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu, 1998.gadā iegūst mākslas maģistra grādu. Kā asociētā profesore strādā Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā. Izstādēs piedalās kopš 1980.gada. Izstādē “Zemes DNS” keramiķe savā īpašajā rokrakstā parādīs interesi pret līnijām un asimetriju, kas ir ielikta katrā radītajā mākslas darbā. 

No 14.augusta līdz 27.septembrim - Zigmunds Šņore “Vidzemnieks no Rīgas Jūrmalas”. Zigmunds Šņore dzīvo Jūrmalā, bet vasaras pavada Jumurdas pusē. Kā stāsta mākslinieks: “Izstāde būs veltījums Vidzemei, Vidzemes drosmīgajiem jūrā braucējiem no Šņoru dzimtas. Esmu uzaudzis, bērnību pavadījis un jaunības trakos gadus izdzīvojis Jūrmalā, kas atrodas Rīgai otrā pusē. Šis abu vietu dubultais spēks ļāvis man dzīve darīt to, kas man vislabāk padodas”.

Mazā zāle

​Līdz 6.augustamBarkava. Māls. Vēstījums senajām mājvietām. Izstādes autori ir biedrība Barkava un keramiķe Līga Skariņa un tā veidota ar vēlmi apzināt mājas, kuras ir Barkavas pagastā un, kuru vairs nav, bet paliek zeme. Zeme ir liecība par laiku, tā vēsta, kas uz tās kādreiz bijis

No 8.augusta līdz 27.septembrimJānis Šūsters “Nedarbi – darbi”. Šī ir Jāņa Šūstera 4.izstāde, kas tiek rīkota ik pēc pieciem gadiem un šajā reizē J.Šūsters būs kā fotogrāfs, bet vairāk kā mākslinieks, jo izstādē būs apskatāmi zīmējumi un gleznojumi. J.Šūsters izstādei gatavojies pēdējos 5 gadus, bet pats diemžēl izstādes atklāšanu nesagaidīja. Izstādē piedāvāsim ielūkoties arī līdz šim nepublicētos diapozitīvos no fotogrāfa krājumiem, ieklausīties Jāņa stāstījumos par Madonu, jaunību un skolas gadiem, kā arī apskatīties dažādus fotogrāfiju izgatavošanas piederumus, no kuriem daudzi ir paša autora gatavoti.

​​MANSARDS​​
​​
No 7.augusta līdz 11.oktobrimSaules atspīdumi. Biedrības “Latvijas tekstilmozaīka” darbu izstāde.

Foajē

Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības”. Virtuālā ekspozīcija atrodas muzeja Izstāžu zāļu telpās un realizēta VKKF projekta “Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīcijas “Madonas novada vēsture” – pirmā posma izveide” ietvaros. Tā iepazīstina ar 100 Madonas novada personībām, kas laikā no 1918. – 2018.gadam  dzimušas, dzīvojušas vai darbojušās Madonas novadā, nesušas Madonas vārdu Latvijā un ārpus valsts robežām, tie ir mākslinieki, politiskie un sabiedriskie darbinieki, zinātnieki, skolotāji un literāti, mūziķi un aktieri

​AugustāŠovasar visiem noder … Ieskats Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuves vasaras darba rīkos, kādus izmantoja pirms 50, 100 un vēl vairāk gadiem. Tie ir darba rīki, kas vasaras sezonā aktuāli – zvejas rīki, dārza apstrādei nepieciešamie rīki un biškopības piederumi.

No 7.augusta līdz 11.oktobrim – Vainags Latvijai. Māra Krieviņa ir Latvijas Amatniecības kameras meistare, tekstilmāksliniece no Alūksnes puses, kura vairāk kā 40 gadus darina smalkus tautastērpus. Darinot savus vainagus, meistare veikusi pētniecisko darbu, arī Madonas muzeja krājuma tekstiliju kolekcijā. Izstādē būs aplūkojami krāšņi un smalki vainagi no Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Augšzemes, Krustpils un Zemgales.

​​Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve SarkaņOS,

Kalna ielā 2 (bijušās skolas ēkā)

Augustā – izstāde “Linu apstrādes rīki”.  

PastāvīgiEtnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:
- amatniecības darba rīku kolekcija;
- mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;
- 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums;
- "Tradicionālās tvertnes un mēri”;
- vilnas un linu apstrādes rīki.

PastāvīgiEkspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.
Krājuma apskate individuālajiem apmeklētājiem ir BEZMAKSAS, skolēnu grupai - EUR 3,00, pieaugušo grupai - EUR 5,00. Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997