Valsts svētku mēnesis Madonas muzejā!

Datums: 07.11.2018 08:28
14 skatījumi
Novembris – Latvijas Valsts dzimšanas dienas un Lāčplēša dienas mēnesis, mēnesis, kad visi kopā atzīmējam 100 gadus kopš Latvijas dibināšanas, atzīmējot svētkus un pieminot valsts vēsturē nozīmīgus notikumus, Madonas muzejs piedāvā dažādas izstādes un pasākumus.
     Ar “Apbalvojumiem no Madonas muzeja krājuma” un rakstainiem dūraiņiem no krājuma aicinām iepazīties Izstāžu zāļu foajē, bet mazajā zālē iespējams izzināt Latvijas Brīvības cīņas - “90 nedēļas līdz Miera līguma” (Latvijas Neatkarības karš). Te  skatāms arī Latvijas Kara muzeja deponētais Lāčplēša kara ordenis Nr.603, kas 1921.gadā piešķirts 6.Rīgas kājnieku pulka virsleitnantam Valentīnam Zerviņam (1897- 1986) par to, ka tas ar savu komandēto rotu durkļu cīņā 1919.gada 4.novembrī ieņēma Anniņmuižu Pārdaugavā. Izstādē eksponēta fotogrāfija no pirmās ordeņa pasniegšanas reizes 1920.gada 11.novembrī.
      No 12. līdz 18.novembrim aicinām uz “Latvijas nedēļas” aktivitātēm Madonas muzejā.  Lai iepazītu mūsu bagāto kultūrvēsturisko mantojumu, šogad īpašu uzmanību pievērsīsim krājumā esošajiem daudzveidīgajiem rakstainajiem cimdiem. Radošu aktivitāšu un uzdevumu veidā pētīsim cimdu adīšanas tradīcijas Madonas novadā, skaidrosim cimdu rakstu simbolisko nozīmi, kā arī katram būs iespēja atrast sev saistošāko cimdu rakstu. Lai piedalītos aktivitātēs, aicinām iepriekš pieteikties, zvanot uz tālr. 64823844.
      16.novembrī plkst.12.00 aicinām muzejā pulcēties Madonas novada politiski represēto apvienības biedrus, lai kopīgi atzīmētu Valsts svētkus. Par muzikālo noskaņojumu rūpēsies J.Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņi.
       27.novembrī plkst.13.00 Madonas muzeja notiks konkurss skolu jauniešiem “Erudīts”, kurā būs iespēja pārbaudīt zināšanas par Latvijas vēsturi. Tā ir lieliska iespēja skolēniem uzzināt jaunus vēstures notikumus, parādīt radošās spējas un komandas darbu, kā rezultātā uzvarētājs tiks pie Madonas muzeja, Madonas novada pašvaldības un Madonas novada uzņēmēju sarūpētām balvām. Savu komandu konkursam 9. – 12.klašu  vēl var pieteikt līdz 12.novembrim. Vairāk informācijas un konkursa nolikums lasāms Madonas muzeja mājas lapā: http://www.madonasmuzejs.lv/lv/s%C4%81kums/konkurss-skolu-jaunie%C5%A1iem-%E2%80%9Cerud%C4%ABts%E2%80%9D-1
        28.novembrī plkst.12.00 muzejā norisināsies ikmēneša tikšanās, ciklā “Dzīves un mākslas krāsās” un šoreiz pievērsīsimies vērtīgiem krājuma priekšmetiem, ko muzejs ieguva tikai 2017.gada nogalē. Tās ir “Kara laika korespondence” vēstules, kurās var lasīt ne tika īsus fragmentus par notiekošo kaujas laikā, bet arī par mīlestību. Ar teatrālu uzvedumu, režisores Daces Ādamsones vadībā, piedalīsies jauniešu teātra kopa.
            Svinēsim kopā Latvijas Valsts 100-gadi!
Uz tikšanos Madonas muzejā!
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja