Latviešu
Valoda: Latviešu

Vai šodien jaunais ir sen aizmirsts vecais?

Datums: 05.02.2021 09:48
24 skatījumi
Jautājums, ko ikdienā dzirdam bieži sakām dažādās ikdienas situācijās un liekas, nekur tik daudz tas neizskan, kā runājot par modi. Un patiešām, arī Madonas muzejā, lūkojoties muzeja krājuma bagātībās, redzam atbildi uz šo jautājumu.
    Šoreiz stāsts ir par svētku apģērbiem 20.gadsimta sākumā un 20. – 40.gados. 
    Kopš 2020.gada oktobra beigām Madonas muzeja Izstāžu zālēs piedāvājām ielūkoties dažādos svinīgos tērpos, kādi atrodas mūsu krājumā, papildinot izstādi ar to laiku aksesuāriem – cepurēm, cimdiem, rotaslietām, cepurēm un, protams, kurpēm. Seši brīnišķīgi tērpi, kas šūti pie šuvējas, atbilstoši laikmeta modes tendencēm.
    Kopš 21.decembra Madonas muzejs, ņemot vērā valstī noteiktos drošības apstākļus, slēgts apmeklētājiem un izstādes ir palikušas aiz slēgtām durvīm. Tādēļ janvāra mēnesī muzeja speciālisti: Zane, Natālija, Elīna, Linda, Armands un Sabīne izveidoja īsu video par to, kā šie tērpi izskatītos, ja tos nēsātu šodien.
    Video izmantotie tērpi, to aksesuāri - cepures, rotaslietas, somiņas, cimdi - un laikmetu raksturojošās fotogrāfijas ir no muzeja krājuma. Video autors ir Armands Kalniņš. 

Video aicinām noskatīties Madonas muzeja Youtube kontā: https://youtu.be/xqFNsfFlrL8 
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja