Latviešu
Valoda: Latviešu

Vēro, atrodi, izzini Madonu! Sveicam Madonas 94.dzimšanas dienā!

Datums: 01.06.2020 11:46
19 skatījumi
Šogad Madona svin 94 gadus, kopš 1926.gada 7.jūnija, kad līdz ar divām citām Latvijas apdzīvotām vietām – Ainažiem un Līvāniem, ieguva pilsētas tiesības. Pilsēta šo 94 gadu garumā ir attīstījusies, apbūvējusies un veidojusi Madonai raksturīgo “seju”.
    Katram mums Madona saistās ar kaut ko savu – skolu, kultūras vai sporta vietām, romantiskām vietām, konkrētām celtnēm, vai kalnaino reljefu. Ar ko Tev saistās Madona?
    Lai palīdzētu atbildēt uz šo jautājumu, Madonas muzejs piedāvā saistošas aktivitātes, kurās varēs uzzināt vairāk par pilsētas vēsturi, iepazīstot dažādus faktus un vēstures notikums. Laikā no 1. – 7.jūnijam piedāvājam iesaistīties dažādās aktivitātēs:
  • spēle pilsētvidē “Vēro, atrodi, izzini Madonu
  • slēpņošanas spēle Izstāžu zālēs “Burtu medības
  • saistošu un interesantu atgadījumu raksti no vēstures muzeja Facebook kontā
  • izstādes, kas no 5. – 7.jūnijam būs skatāmas bez maksas.
    Jau vairākus gadus piedāvājam radošas aktivitātes, kuru laikā var izzināt, izstaigāt un iepazīt Madonu atšķirīgi kā ikdienā pierasts. Un no tiesas, cik daudz ikdienā pievēršam uzmanību dažādām detaļām ēku fasādēs, uz ielas, laukumos vai pat uz stabiem? Bieži ejam garām ēkai, kurai pie jumta ir grezni sienas dekori vai arī logu ailas atgādina par ēkas sākotnējo pielietojumu. Tādēļ esam sagatavojuši spēli “Vēro, atrodi, izzini Madonu”, kurā var piedalīties ikviens, jebkurā dienas laikā.
    Lai piedalītos spēlē, lejupielādē darba lapu, kas atrodas šajā saitē: https://saite.lv/3BgeN izdrukā to vai izmanto savu mobilo tālruni, izstaigā pilsētu, atrodi 15 dažādus fragmentus un atbildi uz klāt pierakstītajiem jautājumiem. Pareizās atbildes publicēsim 8.jūnijā.
    Slēpņošanas spēle “Burtu medības” notiks Madonas muzeja Izstāžu zālēs.  Darba laikā aicinām uz muzeju piedalīties burtu medībās, atklājot kādu muzejā glabātu noslēpumu un mazāk zināmu faktu.
    Sociālajā platformā Facebook visu nedēļu dalīsimies ar sen aizmirstiem faktiem un notikumiem par Madonas vēsturi. Tādēļ seko mums www.facebook.com/muzejsmadona.
    Svētku nedēļā aicinām uz izstādēm - “Krāsu spēles” no muzeja mākslas kolekcijas, “Barkava. Māls. Vēstījumi iz senajām mājvietām”, “No Barkavas pagasta vēstures”  un “Lellītes skatās multenītes”, kurā eksponētas Ineses Litauniks darinātās lelles un skatāmas J.Simsona Madonas mākslas skolas organizētā animācijas konkursa “Zaļais izaicinājums” dalībnieku radītās animācijas filmiņas. Svētku dienās 5., 6. un 7.jūnijā ieeja muzejā bez maksas!
    Piedaloties muzeja veidotajās aktivitātēs, atgādinām, ka jāievēro valstī noteiktie drošības pasākumi, nedrīkst  pulcēties lielās grupās un  jāievēro 2 metru distance.
    Lai mums visiem jauka, izzinoša un aizraujoša Madonas pilsētas svētku svinēšanas nedēļa! 
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja