Latviešu
Valoda: Latviešu

Vārdam VĒSTULE - 150

Datums: 28.10.2019 14:34
27 skatījumi
Muzeja apmeklētāji, ienākot izstāžu zālēs, līdz 16.decembrim var apskatīt dažādu gadu vēstules, kas rakstītas no 19.gadsimta beigām līdz 21.gadsimta sākumam. Tas ir veltījums vārdam vēstule, kam šogad – 150.
    Vārdu vēstule 1869.gadā no vārda vēstīt atvasināja Atis Kronvalds. Protams, vēstules tika rakstītas un sūtītas arī pirms tam, lietojot apzīmējumu rakstīta grāmata. Interesanti, ka gadu iepriekš A.Kronvalds no vārda vēstīt atvasināja vārdu vēsture. Līdz tam ar nozīmi vēsture lietoja apzīmējumu stāsti, pasaules stāsti. Vēstules ir gan kā vēstures stāsti, gan stāsti par cilvēkiem vēsturē. Jāpiezīmē, ka arī pastkartēm šogad ir 150 gadu jubileja. 1869.gadā austriešu ekonomists E.Hermanis ierosināja jauna veida korespondenci – pastkartes. Pēc gadiem divdesmit pieciem pirmā pastkarte aizceļoja arī no Rīgas, bet 20.gadsimta sākumā Rīgā bija jau ap simts firmu, kas nodarbojās ar pastkaršu izdošanu.
    Muzeja krājumā ir ļoti daudz vēstuļu, ir arī pastkartes un telegrammas. Cilvēki tās ir glabājuši, līdz tās no dažādām pasaules vietām nonāca muzeja krājumā. Izstādē var apskatīt arī divus jaunieguvumus. Tās ir Amālijai Dāvei 1945.gadā sūtītās Ādolfa Zaubes vēstules no Krasnojarskas apgabala (Krievija).