Tematisko sestdienu cikls Madonas muzejā

Datums: 28.01.2019 16:09
2019.gada 20.septembrī Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs atzīmē 75 gadu jubileju. Jubilejas gadu vēlamies iesākt, piedāvājot jaunu tematisko sestdienu ciklu, kas attiecas uz vēsajiem ziemas mēnešiem, aicinot nedēļas nogales vienu reizi mēnesī pavadīt kādu stundu Madonas muzejā.
    Tā būtu stunda, kuras laikā, var vairāk iepazīt muzeja krājuma daudzveidību un bagātību. Ziemas periodā pirmās sestdienas būs veltītas trīs dažādām tēmām – 26.janvārī no plkst. 10.00 – 16.00 aicinājām uz Spēļu sestdienu, 16.februāri no plkst. 10.00 – 16.00 uz Mīklu sestdienu, bet 16.martā no plkst. 10.00 – 16.00 uz Mūzikas sestdienu.
     Tematiskajā sestdienā “Spēles” bija iespēja iepazīties ar dažādiem spēļu veidiem, izmēģināt, kādas spēles spēlēja senāk, kādas spēles izmanto šodien, sākot no metamo kauliņu spēlēm līdz galda spēlēm u.t.t.
      Tematiskajā sestdienā “Mīklas” varēs iepazīt sen aizmirstus vai pat nezināmus etnogrāfijas un sadzīves priekšmetus izmantojot dažādas mīklas. Mīklas, kas nodotas no paaudzes paaudzē un mīklas, kuras turpina izdomāt arī mūsdienās. Uz lielo MĪKLU MINĒŠANU aicinām plkst. 10.00, 12.00, 14.00.
       Tematiskajā sestdienā “Mūzika” izzināsim krājumā esošos mūzikas instrumentus, varēsim salīdzināt ar mūsdienu instrumentiem. Un, lai nebūtu tikai skatīšanās uz instrumentiem, būs iespēja arī dzirdēt pašu mūziku. Mūzikas skaņu radīšanā mums palīdzēs J.Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņi.
       Ja vēlies aizraujoši pavadīt sestdienu, būt kopā ar draugiem un uzzināt nezināmo, aicinām uz Madonas muzeju. Seko mums līdzi arī sociālajā tīklā : www.facebook.com/muzejsmadona, kur, katram pasākumam tuvojoties, būs vairāk informācijas.