Latviešu
Valoda: Latviešu

Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” izstāde „No dabas ziedu vainadziņš, Man krāsains dzīpariņš”

Datums: 04.12.2019 15:59
22 skatījumi
Izstāde no piektdienas, šī gada 13.decembra, būs skatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs. Studija savu darbību uzsākusi 1966.gada rudenī un apvieno dažādu paaudžu un profesiju dalībniekus, kuri veido savu brīnišķīgo pasauli radoši darbojoties – aužot, adot, tamborējot, izšujot.
    Studijas dalībnieku virsuzdevums ir nodrošināt tautas lietišķās mākslas saglabāšanu, popularizēšanu, pārmantošanu un nodošanu tālāk jaunajām dalībniecēm, paralēli veicinot radošo attīstību.
    “Izstādē piedalās 12 studijas dalībnieces, kuras savus darbus darinājušas no dzijas, kas krāsotas ar augu krāsvielām. Latvijas daba ir krāšņa, krāsu tajā ir daudz un krāsas mums ir visapkārt. Lai no katra auga maksimāli iegūtu krāsu nianšu bagātību, tika izmantotas dažādas auga daļas (saknes, ziedi, laksti, lapas, mizas), kā arī dažādi  kodinātāji. Šāda krāsošana ir izveidojusies kā tautas mākslas nozare, kurā katra meistare parāda savu amata prasmi, pārmantotos, no dažādiem avotiem apgūtos un eksperimentos atrastos darba paņēmienus. Meistares pie šī darba ir strādājušas jau vairāk kā 4 gadus, no sākuma līdz beigām, no augu vākšanas līdz nokrāsotās dzijas skalošanai un žāvēšanai, izveidojot kompozīciju un aužot vai adot tikt pie gatava izstrādājuma” stāsta studijas vadītāja Ineta Leja.
    Ar dabas krāsu bagātību esat aicināti iepazīties no  13.decembra, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, mansardā, Skolas iela 10a.  Izstāde  būs skatāma līdz 2020.gada 16.februārim.
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja