Latviešu
Valoda: Latviešu
Latviešu
Valoda: Latviešu

Sandra Semenkoviča. “TILTI”

Datums: 15.07.2019 14:41
14 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs no 26.jūlija skatāma Gulbenes radošās personības Sandras Semenkovičas personālizstāde “Tilti”.
Uz cilvēku neved neviena laipa, neviens tilts.
Uz cilvēku var aiziet tikai pa atspulgiem.

    Imanta Ziedoņa epifānija vislabāk raksturo izstādes nosaukumu "Tilti” – tā saka pati autore. Sandra Semenkoviča ir zemnieku saimniecības "Upeslīči" īpašniece, māksliniece-floriste, kas iedvesmu saviem darbiem smeļas no dabas, sava daiļdārza, ziediem, saskarsmes ar cilvēkiem un no meditācijas.
    Sandra sākusi gleznot, lai iepazītu sevi un realizētu no vectēva mantoto talantu, lai varētu dalīties priekā un  savās sajūtās.  Ikdienas darbiem un steigai pa vidu tiek atrasts laiks, lai praktizētu cigun mākslu (austrumu netradicionālās vingrošanas veids). Viņa māk saplūst ar dabu, izjust tās burvību un dziedinošo spēku. Mākslinieces  gleznas izstaro enerģiju, kas palīdz cilvēkam gūt mieru, atslābt, atbrīvoties no stresa. Pa fantāzijas tiltu māksliniece ieved skatītāju maigā ziedu, dabas stihiju valstībā.
     Ar romantisma un vasaras valdzinājuma devu gan sirdī, gan dvēselē Sandra ir reizē arī reālistiska praktiķe.
Sandras darbi ir izvietoti un priecējuši cilvēkus Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma centrā, Alūksnes novadā, Gulbenē un vairākās vietās Rīgā.
      Aicinām uz izstādi no 26.jūlija Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāļu mansardā Skolas iela 10a. Izstāde skatāma līdz 1.septembrim. 
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja