Vaijes mākslinieces Liliānas Bruningas izstāde “DZĪVES KASTĪTĒS”

Datums: 19.08.2019 09:09
Dzīves kastītēs - mazi lodziņi ar lielu saturu un katrā no tiem mēs varam ieraudzīt mazu figūriņu ar savu īpašo stāstu. Un šo sīko, bet tik izteiksmīgo pasauļu radītāja ir Liliāna Bruninga.
    Viņa ir uzaugusi Vaijē un pēc skolas beigšanas un īsa apvedceļa reklāmas nozarē pabeigusi zeltkales apmācību. Un tad viņu skāra radošā dzirksts! Liliāna strādāja Beļģijā un Portugālē paplašinot savas zināšanas ar daudzām jaunām zelta apstrādes metodēm.
    Pēc atgriešanās Vaijē viņa apguva zobu tehniķes profesiju un tad viņai ienāca prātā ideja pagatavot kā dāvanu mazu figūriņu, kura rāpjas uz zoba.
    Un radās Liliānas mazās pasaules.
    Ikviens, kurš ir lasījis Džonatana Svifta romānu "Gullivera ceļojumi", atceras arī Liliputu zemi. Un šeit ir vēl viena asociācija: Lilianu draugi sauc par Lili, un viņa, tā sakot, rada lodziņus ar saviem « Liliputiem ».
    Liliānas sīkās figūriņas ir ļoti izteiksmīgas tieši savā niecīgumā. Tās ir samazinātas līdz būtiskajam, un māksliniecei izdodas piešķirt tām kustības iespaidu. Piemēram: Meitene, kura, lecot ar aukliņu, pārlec pāri savai ēnai, tātad pārvar sevi. Cilvēks, kurš ir nokavējis vilcienu un vēl cer to panākt. Golfa spēlētājs, kurš cenšas pārvarēt handikapu!
     Māksliniece vēlas rosināt uz pārdomām. Viņa ir intensīvi pētījusi arī Austrumu relaksācijas metodes un cenšas izteikt tās mākslas valodā. Kāds no darbiem ir apzeltīts, tā centrā ir sauli izstarojoša sieviete. Citos lodziņos redzami ir  pretstatu, dzīves gudrību, ikdienas notikumu un pasaku pasaules tematikas tēli.
    Māksliniecei ir izdevies radīt īpaša veida dārgakmeņus. Katrā no šīm situācijām ir savs zemteksts, slēptā nozīme, kuru mēs esam aicināti atklāt.
    Izstāde Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā tapusi sadarbībā ar  Madonas sadraudzības pilsētu Vaiji Vācijā.
    Lai ieskatītos mazajās dzīvēs kastītēs, esat aicināti izstādi apmeklēt Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, foajē telpās Skolas ielā 10a. Izstāde  būs apskatāma līdz 20.septembim.
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja