Tikšanās pasākumu ciklā “Dzīves un mākslas krāsās”

Datums: 10.10.2018 11:06
Klāt viens no košākajiem rudens mēnešiem – oktobris un klāt šīs sezonas otrā tikšanās senioriem, ciklā “Dzīves un mākslas krāsās” – 17.oktobrī plkst.12.00. Šoreiz piedāvāsim iepazīt Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvi Sarkaņos.
     Atklāto krājumu Sarkaņu bijušajā pamatskolā Madonas muzejs atvēra 2016.gada 21.maijā. Ir pagājuši vairāk kā divi gadi, kuru laikā muzeja speciālisti strādājuši un turpina darbu pie kolekciju plānveidīgas kārtošanas, lai krājumu padarītu pieejamāku ikvienam muzeja apmeklētājam. Tā ir iespēja ar šodien sen aizmirstiem un pat nezināmiem sadzīves un etnogrāfijas priekšmetiem iepazīties pārskatāmās, plašās telpās, iepazīstot krājumu tematiskās grupās.
       Kopš krātuves atvēršanas ar to iepazinušies novada un kaimiņu novadu skolēni, Sarkaņu pagasta iedzīvotāji, Muzeju nakts apmeklētāji, viesi no Latvijas, kā arī ārvalstīm – Vācijas, Zviedrijas, Francijas u.c. Atzinīgi vārdi dzirdēti no kolēģu – muzejnieku puses 6.septembrī notikušajā Latvijas Muzeju biedrības pasākumā “Rītdienas muzejs. Atvērtais krājums”. Pienākusi kārta ar krātuvi iepazīstināt pasākumu cikla “Dzīves un mākslas krāsās”, pastāvīgos apmeklētājus.
        Sarkaņu krātuves krājuma glabātājas Ineses Sudāres vadībā izstaigāsim, izzināsim un iepazīsim Madonas muzeja atklātā krājuma kolekcijas: Amatniecības darba rīkus; Mēbeles un sadzīves priekšmetus; 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojumu; Tradicionālās tvertnes un mērus, kā arī ekspozīciju par ievērojamiem novadniekiem – sarkaņiešiem: rakstnieka Viktora Eglīša dzimtu, aktrisi Olgu Dreģi, komponistu un kordiriģentu Valdi Breģi un muzikologu Jēkabu Vītoliņu.
         Aicinām pulcēties ierastajā tikšanās vietā – Madonas muzeja izstāžu zālēs, lai pulksten 12.10 kopīgi dotos uz Sarkaņiem. Paldies Madonas pilsētas pašvaldībai par transportu, lai nokļūšana galamērķī nevienam nerada grūtības.
                Uz sirsnīgu tikšanos!