Latviešu
Valoda: Latviešu

Septembrī uz Madonas muzeju

Datums: 25.08.2021 08:57
42 skatījumi
Pēc ilgā laika perioda, kad no 21.decembra līdz 2.jūnijam Latvijas muzeji bija slēgti apmeklētājiem, Madonas muzejā esam aizvadījuši aktīvu vasaru. Ik dienas mūs priecēja apmeklētāji, sniedzot pārliecību, ka muzejs ir nepieciešams, ka apmeklētāji ilgojas pēc mākslas un tematiskajām izstādēm, ko mēs piedāvājam.
    To apstiprina arī skaitļi, jo visas vasaras garumā muzeja apmeklējums ir vairāk kā 4200. Priecājamies muzejā redzēt ģimenes, ceļotājus, kas iepazīst Latviju, mūsu pastāvīgos apmeklētājus, kas allaž apmeklē jaunākās izstādes.
    Pirmajos vasaras mēnešos piedāvājām skatīt vēl tās izstādes, kas pandēmijas ierobežojumu dēļ palika neredzētas jau kopš 2020.gada decembra - “Zināmais un nezināmais Jānis Brekte” un “Madonas slimnīcai 90”. Atvērām jaunas mākslas un tematiskās izstādes - četru Tautas lietišķās mākslas studiju “Rītausma”, “Ceplis”, “Austra” un “Irbi” izstādi “No Iļģuciema”, Valērija Baidas un Maijas Jakovičas “Izredzētās dienas”,  “To var tikai Ruņģis”, “Vecā pletīzera stāsts” un Ģirta Burvja “Metāla Origami”.
    Sākoties jaunajai rudens sezonai, mainās izstāžu plāni un mēs aicinām ģimenes, skolēnus, klases, individuālos apmeklētājus, mākslas un vēstures mīļotājus uz jaunām izstādēm:
·         no 3.septembra lielajās zālēs Latvijas Tekstilmākslas Asociācijas izstāde “Atjaunotās vērtības” – dažādās autortehnikās veidoti tekstilmākslas darbi, ko radījuši meistari no visas Latvijas, arī no Madonas puses.
·         Līdz pat 3.oktobrim mazajā zālē varēs iepazīt foto mākslu Ditas Danosas izstādē “Pirmais iznāciens otrpus. Fotogrāfijas”. Autore fotografē kopš bērnības un viņu interesē daba – no plašas ainavas līdz kāda auga vai kukainīša gandrīz nesaskatāmai detaļai, kā arī portreti, īpaši acis un fotomākslā retāk atspoguļotais, bet izteiksmīgais profila līnijas plūdums. It visā tiek meklēts apjoms, faktūru un ritmu dažādība, ko veiksmīgi var parādīt ar krāsu, bet tikpat iespaidīgi melnbaltajā fotogrāfijā.
·         Mansardā līdz 12.septembrim aplūkojami tēlnieka Ģirta Burvja radīto skulptūru meti izstādē “Metāla Origami”, starp citu, viens no pēdējiem tēlnieka oriģināldarbiem skatāms Mētrienā - 5 metrus augstā skulptūra “Mētrienas laika rats”.
·         No 17.septembra atvērsim jaunu izstādi, kas būs saistoša gan lieliem, gan maziem, jo iepazīstinās ar dažādiem skaitāmpantiem, ko radījuši bērni pirms vairāk 70 gadiem. Izstādē “Apit kapit ciemiņā!” būs aplūkojami dažādi pantiņi, ko izcilais Baltijas kultūrvēstures pētnieks Oto Bongs savulaik savācis tā sauktajās "dīpīšu" jeb latviešu bēgļu nometnēs Rietumvācijā Otrā Pasaules kara izskaņā, kā arī pantiņu rindas no Madonas muzeja krājuma.
·         Foajē līdz 12.septembrim var izzināt Aleksandra Čaka dzimtas saknes, kad ved uz Madonas pusi, izstādē “Aleksandram Čakam 120”.
·         No 14.septembra izstādīsim radošās multimediju studijas “Kanna” projekta  dalībnieku fotogrāfijas, piedāvājot “Pazīstama cilvēka foto izstādi”. Paralēli tam visu septembra mēnesi aicināsim iepazīt novadnieku, režisoru Voldemāru Pūci, kuram šogad 150.
    Sākoties mācībām, priecāsimies muzejā redzēt skolēnu klases - gan izstādēs, gan muzejpedagoģiskajās programmās, kas papildina mācību vielu mākslas vēsturē, novada izzināšanā, kultūrvēstures pētniecībā. Ar muzeja izglītojošo nodarbību sarakstu aicinām iepazīties muzeja mājas lapā: www.madonasmuzejs.lv un, lai pieteiktos uz izglītojošām nodarbībām, aicinām zvanīt uz muzeja Izstāžu zāļu tālruni 64823844. Piedāvājam gan muzeja izglītojošās nodarbības, gan iespēju muzejā vadīt kādu no mācību stundām.
    Sākoties jaunam mēnesim, atsākam arī tikšanos ar senioriem, ciklā “Dzīves un mākslas krāsās” un aicinām uz muzeju jau 15.septembrī plkst.12.00, lai tiktos ar  fotogrāfi Ditu Danosu.
    Lai muzejs būtu atvērts, aicinām ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus par publisku vietu apmeklēšanu un atbilstoši aktuālajām epidemioloģiskajām prasībām, muzeja organizētajos pasākumos aicinām ierasties, uzrādot derīgu Covid-19 digitālo sertifikātu vai arī negatīvu Covid-19 testu!
    Uz tikšanos Madonas muzejā!
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja