Madonas muzejs atkal atvērts apmeklētājiem!

Datums: 17.11.2021 19:26
Mēnesi Madonas muzeja Izstāžu zāles, Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve un “Dziesmusvētku skola” bija slēgts apmeklētājiem un no 16.novembra esam atkal atvērti.
     Lai tiktos klātienē un parūpētos par savu un savu apkārtējo veselību, aicinām ievērot Ministru kabineta apstiprinātos grozījumus, kas veikti Ministru kabineta 2021.gada 9.oktobra rīkojumā Nr.720 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”:
  • Ieeja muzejā tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un atgādinām, ka nepieciešams paņemt līdzi arī personu apliecinošu dokumentu.
  • Bērniem līdz 12 gadu vecumam jābūt kopā ar pieaugušo, kurš var uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.
  • Bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu ar negatīvu rezultātu.
  • Muzeja darbiniekiem ir jāievēro, ka apmeklētāju ar bērnu/- iem, kuriem nav sertifikāta par vakcināciju vai pārslimošanu, plūsma jānodala no pārējiem muzeja apmeklētājiem laikā vai telpā.
  • Muzeja apmeklētājiem (izņemot apmeklētājiem no vienas mājsaimniecības) ir jāievēro 2 metru savstarpēja distance, kā arī jālieto sejas maskas, nosedzot muti un degunu (izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam).
  • Šobrīd noteikumi paredz, ka iekštelpās nevar sniegt muzejpedagoģisko nodarbību pakalpojumus, tie var norisināties tikai ārtelpās un  tajos var piedalīties jaunieši, kuriem ir vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī izglītojamie, kuri ir veikuši Covid-19 testu izglītības iestādē organizētā skrīninga ietvaros, ja vienā grupā pulcējas ne vairāk kā 20 personas. Madonas muzejs piedāvā vienu programmu, kas pieejama ārtelpās, tā ir “Kā būvēta Madona”, tādēļ ja ir interese, aicinām sazināties ar mums, zvanot uz tālr. 64823844 vai 29418187.
    Neskaidrību gadījumā iesakām izmantot Covid-19 oficiālo valsts tīmekļvietni https://covid19.gov.lv/, Covid-19 uzziņu tālruni 8345, Kultūras ministrijas tīmekļvietni https://www.km.gov.lv/lv/aktualais-par-covid-19 un konsultatīvos tālruņus 67330254 vai 29192298.

Šobrīd esam pagarinājuši muzejā eksponētās izstādes un novembrī varēsiet apskatīt:
  • Lielajās zālēs līdz 31.decembrim Jānis Krampe “Atskats pagātnē”
  • Mazajā zālē līdz 5.decembrim Maldas Rācenes privātkolekcija “Pūču salidojums Madonā”
  • Mazajā zālē pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija”
  • Mansardā līdz 5.decembrim “Vienbil Divbil Trībil Trābil. Latviešu bēgļu nometnēs vākti skaitāmpanti”
  • Foajē līdz 21.novembrim “Pazīstama cilvēka Foto izstāde”
  • Foajē līdz 12.decembrim “Madonas Valsts ģimnāzijas ēkai 95”
    Būsim laipni un iecietīgi viens pret otru, jo katrs no mums vēlas, lai šis pandēmijas laiks tiek pārvarēts un mēs varētu atgriezties pie lielākām iespējām satikties ne tikai izstādēs, bet arī plašākos pasākumos.