Madonas muzeja Izstāžu zāles ver durvis apmeklētājiem

Datums: 13.05.2020 08:32
Šonedēļ, sākot ar 13.maiju, Latvijas muzeji sāks pakāpeniski vērt durvis apmeklētājiem, ievērojot muzeju nozarei izstrādāto sanitāro protokolu. Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles apmeklētājiem atvērsies 16.maijā.
    16.maijs bija ieplānots kā Muzeju nakts datums, kam gatavojās arī Madonas muzejs. Esam priecīgi, ka beidzot varēsim tikties ar jums – apmeklētāji, tādēļ muzeja atvēršanai esam izvēlējušies šo simbolisko, iepriekš plānoto, Muzeju nakts datumu – 16.maiju. Korekcijas ieviestas arī mūsu izstāžu plānā, divi mēneši likuši pārplānot izstāžu grafiku, gatavot alternatīvus izstāžu piedāvājumus, tādēļ ar 16.maiju piedāvāsim divas plānotās izstādes - “Barkava. Māls. Vēstījums senajām mājvietām”, “No Barkavas pagasta vēstures”, savukārt plānotā keramiķes un novadnieces Līgas Skariņas izstāde “Zemes DNS” tiek pārcelta uz vēlāku laiku. Tās vietā lielajās zālēs būs skatāma izstāde “Krāsu spēle muzejā” – mākslas darbi no muzeja krājuma.
    Madonas muzejs, verot durvis apmeklētājiem, piedalās muzeju informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad. Tās ietvaros apmeklētāju ērtībai muzejā izvietosim spilgti dzeltenus, vienota dizaina un informācijas materiālus, kas veidoti saskaņā ar valstī noteiktajām prasībām un aicina apmeklētājus rūpēties par sev un apkārtējiem drošu viesošanos muzejā. Kampaņu organizē Latvijas Muzeju biedrības (LMB) biedri un par šo kampaņu vairāk informāciju var atrast LMB platformā www.muzeji.lv.
    Būsim atvērti apmeklētājiem, tomēr aicinām izturēties atbildīgi. Ar savu iepriekšējo fiziskās distances ievērošanu esam nopelnījuši nelielus atvieglojumus, tomēr aicinām ievērot drošības noteikumus. Muzeju var apmeklēt tikai tad, ja nav saslimšanas simptomu, tāpat kā citās publiskās vietās, jāievēro 2 m distance no citiem apmeklētājiem, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos, jāievēro muzeja norādes par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās un nepieciešams atsaukties darbinieku aicinājumiem. Drošības apsvērumu dēļ nedarbosies skārienjūtīgie ekrāni. Ja būs kādas neskaidrības, mēs atbildēsim un palīdzēsim.
    Ņemot vērā sanitārajā protokolā ieviestās prasības, līdz 9.jūnijam noteikti stingri noteikumi, lai varētu iepazīties ar krājuma materiāliem. Lai pieteiktos uz krājumu, lūdzam sazināties e-pastā: muzejs@e-madona.lv vai telefoniski, zvanot uz tālruni 64822491 un aicinām uz sapratni, ja muzeja speciālisti, izvērtējot apstākļus, ar krājuma materiāliem ļaus iepazīties attālināti.
    Remontdarbu dēļ pašlaik apmeklētājiem nebūs pieejama Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņos.
    Ar apstiprināto sanitāro protokolu muzejiem, bibliotēkām un citām kultūras institūcijām  var iepazīties Kultūras ministrijas mājas lapā: https://saite.lv/i9P8Z.
    Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par izstādēm un ieplānotajām aktivitātēm kā klātienē, tā virtuālajā vidē, muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv un sociālajos tīklos Facebook un Instagram
            Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja