Latviešu
Valoda: Latviešu

Laiks skriet pa apli

Datums: 18.09.2020 10:30
26 skatījumi
Koša un spilgta Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs no šī gada 2.oktobra, gaidāma mākslinieku Kroļļu triju paaudžu izstāde „Skrējiens pa apli", kurā piedalās vecmeistari Izabella un Gunārs Kroļļi, viņu meita Inguna Krolle - Irbe un mazmeita Madara Māra Irbe.
    “Izstāde “Skrējiens pa apli” Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā ir veidota ap četriem mūžīgiem un ritmiskiem elementiem: #visums #ideja #kustība #pieskāriens, kas ir laika iezīme. Tā ir nerimstoša mākslinieka deja pa nepārtraukto apli, kas atved pie jaunatklāsmes daiļradē un dvēselē”, vēsta Inguna.
    Šeit mijiedarbosies triju paaudžu mākslinieki, ļoti atšķirīgi pēc sava pasaules redzējuma, pēc savas domāšanas, pēc darbu tehnikas, pēc veida, kādā viņi strādā. “Izstādes tēmas #visums ir prof., grafiķa Gunāra Kroļļa redzējums aiz zvaigznājiem un sapņiem, kas smalki balansē ar īstenību un fantāziju. #ideja ir keramiķes Izabellas Krolles zemapziņas vadītas vizualizācijas neaprakstāmām sajūtām, domām un radošajam spēkam. #kustība ir gleznotājas, grafiķes Ingunas Krolles-Irbes ritmiskā deja dialogā ar iedvesmu, izprotot tās vēstījumu un iezīmējot tās tēlu. #pieskāriens ir Madaras Māras Irbes kolorītās sajūtās ilustrētā saikne ar dabu un cilvēka mijiedarbība ar tās būtību.“
     Madonas novadā Krolļu ģimenes radošos darbus līdz šim esam redzējuši vairākas reizes kopā , gan personālizstādēs Mētrienā, gan Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, tādejādi decentralizējot mākslas, kultūras vērtības ārpus lielpilsētām.
    Vislielākā uzticēšanās, atbalsts tieši ģimenei savā starpā, radot daudzu darbu vienotu veselumu.  Viens otru papildinājuši un nekad neapstājušies pie sasniegtā, jo māksla ir neatņemama visām Kroļlu paaudzēm. Tā ir kā ikreiz atjaunojošais organisms, kas nemitīgi mainās un attīstās sniedzot skatītājam aizvien jaunas emocijas un iespaidus. Skrējiens pa apli turpinās-vai tas ir nedēļas, gada ietvaros, vai visas dzīves aplis, ikreiz atklājot jaunu skatupunktu un dinamiku radītajos mākslinieku darbos. Tehnoloģiju laikmeta virpulī tiek saglabāts cilvēciskā pieskāriena un prāta radīšanas spēju vērtības un ideju realizēšanas procesa svarīgums.
    Lai aplūkotu mākslinieku dažādību un apstātos ikdienas skrējienā pa apli, aicinām uz izstādes atklāšanas pasākumu  2.oktobrī plkst.14.00 Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, Skolas ielā 10a.  Ieeja pasākuma dienā BEZ MAKSAS.
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja