Latviešu
Valoda: Latviešu

Karantīnas laiks-gaidīšanas laiks

Datums: 07.04.2020 08:01
26 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs kā lielākā daļa publiskās iestādes ir slēgts, šķiet uz nenoteiktu laiku ar nezināmu datumu. Nav skaidri zināms, kad varētu atvērties durvis un apmeklētāji atkal baudītu mākslu muzeja izstāžu zālēs.
    Ir iesācies aprīlis ar saulainu un skaistu laiku, kad muzeja telpās būtu jābūt 2 lielām izstādēm. Pirmā - Līgas Skariņas “Zemes DNS”. Katrs radītais darbs nes sevī māla, zemes būtību-liecību par to, kas uz zemes ir noticis, ko tā ir nesusi, bet ne vienmēr mūsu acīm redzams un uzzināms.
    Otrā - mākslinieces Līgas Skariņas un Barkavas pagasta pārvaldes sadarbībā veidotā izstāde “Barkava. Māls. Vēstījumi iz senajām mājvietām”. Izstāde veidota ar mērķi apzināt un saglabāt liecības un informāciju par latviskai videi tik raksturīgajām senajām mājvietām un šīs vides izmaiņām laiku griežos Barkavas pagastā. Ar nepacietību gaidām mirkli, kad varēsim tās Jums parādīt .
    Brīnišķīgas, izzinošas, vairākas ievērojamu Latviešu  mākslinieku klasiķu izstādes vēl sekos – Zigmunda Šņores, Jāņa Brektes akvareļi, Kroļļu ģimenes kopējā izstāde, Tekstilmākslas asociācijas darbi, mākslinieku Valērija Baidas un Jāņa Krampes  gleznas, Voldemāra Jarga Madonas fotogrāfijas, Jāņa Šūstera zīmējumi, Latvijas tekstilmozaīku izstāde u.c. Ņemot vērā, ka vēl nav zināms kā attīstīsies turpmākie notikumi un kad muzejs varēs atsākt apmeklētāju uzņemšanu, izstāžu grafiks tiks mainīts atbilstoši situācijai un aktualitātēm. Protams, visiem māksliniekiem, kuriem ir rezervētas izstāžu zāles un izstādes, tiks nodrošināta iespēja izstādīt savus darbus citā laikā. Sekojiet turpmākai informācijai, jo datumi tiks pārcelti un precizēti.
    Šis ir laiks, lai mākslinieki liktu lietā savu radošumu un izmantotu jaunus iedvesmu avotus, radītu jaunu mākslas darbus, vai sakārtotu vecās, nepabeigtās lietas, vai laiks, lai vienkārši atjaunotu enerģiju sevī. Šis ir īpašs laiks. Izmantosim to un raudzīsimies uz visu pozitīvi. 
    Ar pozitīvām domām-
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja