Latviešu
Valoda: Latviešu

Janvārī izstādes turpina ceļošanu

Datums: 03.01.2022 16:44
6 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā vairāk kā divus desmitus ceļojošo izstāžu. Muzeja mājas lapā var izlasīt aprakstus, izvēlēties un arī rezervēt interesējošajam laika periodam. Janvārī muzeja ceļojošās izstādes var aplūkot Dunavā, Ļaudonā, Sausnējā un Zasā.
    Madonas novada Ļaudonas pagasta bibliotēkā līdz janvāra beigām apskatāma izstāde “Slēpes paliksim zem kājām”. Izstāde ir kā kultūrvēsturisks ceļojums uz slēpēm no Ērgļiem uz Gaiziņkalnu un Madonu. Tā vēsta par slēpošanas vēsturi, Ilzes Kalnāres (1918-1968) „Sniega Rozi” un tās prototipu - izcilo slēpotāju Mirdzu Martinsoni (1916-1983), kā arī „trakajiem rīdziniekiem”, kas virpuļoja pa Gaiziņkalnu karnevāla tērpos.
    Pagājušajā gadā sākās aktīva sadarbība ar Jēkabpils novada bibliotēkām. Madonas muzeja izstādes pabija Ābeļu, Dignājas un Zasas bibliotēkā, kas jau izvēlējusies nākošo izstādi. Līdz janvāra beigām Zasas bibliotēkā apskatāma izstāde “Kalendāri”, kas  sniedz ieskatu kalendāru vēsturē un iepazīstina ar latviešu grāmatu kalendāru daudzveidību no 19.gadsimta beigām līdz 21.gadsimta sākumam.
    Savukārt Jēkabpils novada Dunavas bibliotēkā līdz 25.februārim eksponēta izstāde “Apceļo dzimto zemi”, kas iepazīstina ar tūrisma vēsturi pagājušā gadsimta 30.gados.
    Madonas novada Ērgļu apvienības pārvaldes Sausnējas bibliotēka saviem apmeklētājiem līdz pat pavasarim piedāvā apskatīties izstādi “Inese Birstiņa. Cimdu foto”.

Attēls: Izstādes “Kalendāri” fragments 
Laimdota IVANOVA vēsturniece