Latviešu
Valoda: Latviešu
Latviešu
Valoda: Latviešu

Ceļojošās izstādes septembrī

Datums: 02.09.2019 10:06
22 skatījumi
Gandrīz visas izstādes pēc pavasara/vasaras ceļošanas ir atgriezušās muzejā, tā ka interesentiem šobrīd ir lieliska iespēja izvēlēties kādu izstādi no ceļojošo izstāžu piedāvājuma (www.madonasmuzejs.lv/par muzeju/ceļojošās izstādes). Turpinājumā - par muzeja izstādēm, kas apskatāmas septembrī.
    Līdz 30.septembrim izstāde “Vai viegli būt jaunam? – Protests [1950. – 1990. gadu jaunatne]" atrodas Gulbenes novada Jaungulbenes pagasta bibliotēkā.
    Izstāde aicina ielūkoties, kādi bija tā laika jaunieši, kā viņi tika audzināti, kādas bija mācītās vērtības un kā uz to visu reaģēja paši jaunieši, uzdodot 1986.gada režisora Jura Podnieka filmas nosaukumā ietverto hrestomātisko jautājumu – “Vai viegli būt jaunam?” Izstādes tēmas: Ģimene; Attiecības, tikumiskā un seksuālā audzināšana; Izklaides un brīvais laiks; Ideoloģija; Izglītība un skolas dzīve; Militārisms un militārā audzināšana; Darbs.
​    Līdz 30.septembrim izstāde “Jānis Barloti un meteoroloģijas vēsture” atrodas Gulbenes novada Druvienas pagasta bibliotēkā.
    Laika prognozēšana vienmēr ir bijusi nepieciešama. Jānis Barloti (1895.Praulienas pagasts - 1965.Rīga) vairāk nekā 20 gadus vadīja Latvijā meteoroloģisko biroju. Viņš bija mācījies Praulienas pagasta skolā, Lazdonas draudzes skolā, beidzis Priekuļu lauksaimniecības skolu. Strādājis Ļaudonas pamatskolā, bijis pasniedzējs Rīgas lauksaimniecības skolā. 1920.gadā viņš uzņēmās Latvijas meteodienesta veidošanu Zemkopības ministrijas pakļautībā. Izstāde iepazīstina arī ar Meteoroloģiskā biroja sinoptiķi, meteoroloģijas pasniedzēju Alfrēdu Zirnīti (1894. Lubānas (Ošupes) pagasta “Kokāji”- 1973), kurš pagājušā gadsimta  piecdesmitajos - sešdesmitajos gados sarakstījis vairākas grāmatas par meteoroloģiju. Izstādi papildina materiāli  par meteonovērojumu veikšanu “Gureļos” netālu no Gaiziņa, Madonā, Jumurdas pagastā, Barkavā.​
    Izstāde “Latvijas Tautas frontes Madonas rajona nodaļai 30” līdz 30.septembrim eksponēta Sarkaņu pagasta tautas namā ”Kalnagravas”.
    Izstāde “Apceļo dzimto zemi” apskatāma eksponēta Cesvaine novada Kraukļu bibliotēkā līdz 31.oktobrim.