Aicinām uz šī gada pirmo tikšanos ciklā “Dzīves un mākslas krāsās”

Datums: 13.01.2020 08:39
Madonas muzejā kopš decembra vidus skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” izstāde “No dabas ziedu vainadziņš, man krāsains dzīpariņš”. TLMS “Kalme” ir no Alūksnes puses un studijā darbojas dažādu paaudžu un profesiju dalībnieki, radot darbus aužot, adot, tamborējot, izšujot.
    Muzejā skatāmajā izstādē aplūkojami 12 dalībnieču darbi, kas darināti, izmantojot  augu krāsvielām krāsotus dzijas pavedienus. Latvijas daba ir krāsaina, tajā ir ļoti daudz ziedu un augu, kurus prasmīgi izmantojot, var iegūt daudzveidīgus un košus krāsu toņus. Šīs prasmes izmantojuši mūsu senči un šodien seno prasmju izmantošana gūst arvien lielāku popularitāti. Kā izstādē redzamo tekstildarbu krāsu toņus ieguvušas “Kalme” rokdarbnieces, kādi augu vai augu daļas izmantotas konkrētu toņu iegūšanai, cik garš bijis process no krāsas iegūšanas līdz rokdarba radīšanai? To aicinām uzzināt 15.janvārī plkst. 12.00, ikmēneša tikšanās “Dzīves un mākslas krāsās” ietvaros.
    Šajā dienā būs iespēja aplūkot arī citas muzeja jaunākās izstādes – Artūrs Vītiņš “Redzamais. Neredzamais”, “Atceroties 1991.gada barikādes”.
    Uz tikšanos muzejā!