Latviešu
Valoda: Latviešu

Agra Sāra personālizstāde “Gleznas”

Datums: 28.10.2019 14:42
39 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs šī gada 2.novembrī, sestdien, plkst.13.00 atklāsim un ielūkosimies novadnieka, mākslinieka Agra Sāra pasaulē caur krāsu bezgalīgajām kombinācijām izstādē “Gleznas”.
    Agris Sārs ir mākslinieks un pedagogs ar vairāk kā 35 gadu stāžu.  Ieguvis diplomu Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē,  turpināja studiju gaitas Mākslas akadēmijā, kuru pabeidza 1990.gadā. Aktīvi piedalās mākslas pasaules notikumos Latvijā kopš 1989.gada un jau 28 gadus strādā Kusas pamatskolā  par direktoru.  Kopš 2018.gada vada Tēlotājmākslas studiju “Madona”.
    Mākslinieks neglezno katru dienu, tomēr par to domā pastāvīgi: “Tas ir nozīmīgs mana dzīvesprieka avots. Gleznošana mani valdzina ar krāsām un izpausmes brīvību. Krāsu vieliskā struktūra, blīvums, smarža, bezgalīgās kombināciju iespējas ir kā paralēlā pasaule ar savām mīklām un noslēpumiem. Ne visu glezniecībā varu izteikt vārdos un  loģiski pamatot. Tāpat kā tulkošana no vienas valodas citā ir niansēs ierobežota, tā arī gleznu izstāstīšana nav viennozīmīga. Tomēr zinu katras gleznas tapšanas stāstu un varu ar to dalīties. Stāvot jauna audekla priekšā, jūtos kā pirms ceļojuma: ir satraukums un gaidas.”
    Gleznošana un gleznotāja stāsti ir  Agra Sāra dzīves daļa. Māksliniekam Latvijā ir bijušas vairāk kā 24 personālizstādes, tai skaitā Kusas pamatskolā, Lauteres kultūras namā, Ogres novadpētniecības muzejā, Barkavas pamatskolā, Cesvaines novada domē, Biksēres parkā, Sarkaņu pamatskolā, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā. Viņa darbi ir piedalījušies arī dažādās starptautiskās izstādēs un simpozijos Vācijā, Igaunijā, Nīderlandē. Ar saviem darbiem piedalījies glezniecības plenēros Valmierā, Madonā, Cesvainē, Talsos, Alūksnē, Limbažos, Daugavpilī un citur Latvijā.
    Mākslinieka darbi atrodas Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja, Marka Rotko mākslas centra Daugavpilī, Madonas slimnīcas, Kusas pamatskolas, Vestienas pagasta, Rīgas 7.vidusskolas, A.Pumpura Rīgas 11.pamatskolas, Barkavas pamatskolas, Cesvaines vidusskolas, Sarkaņu pamatskolas, Vaijes rātsnama, Vācijā, Haukkaranan koulu skolas Somijā, Cesvaines kultūras nama krājumā, kā arī dažādu privātpersonu Vācijā, Polijā, Zviedrijā, Lielbritānijā, Somijā, ASV, Spānijā īpašumā.
   Ar gleznotāju un viņa stāstiem gleznās varēs tikties izstādes atklāšanā  2.novembrī plkst.13.00, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, lielajās zālēs, Skolas ielā 10a. Izstāde skatāma līdz 15.decembrim.
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja