Latviešu
Valoda: Latviešu

“Latvijas Skolas somas” piedāvājums Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā

Datums: 10.09.2018 09:51
161 skatījumi
Sākoties jaunam mācību gadam, 6.septembrī tika atklāta Latvijas 100-gadei veltītā iniciatīva “Latvijas Skolas soma”, kas ir valsts finansēta atbalsta programma, lai visiem 1. – 12.klašu skolēniem, t.sk. profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, būtu iespēja teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertos, dabas takās un citviet gūtu pieredzi.
    Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde atklāšanas pasākumā uzsvēra: “Latvijas skolas somas” iniciatīva ir veidota ar pārliecību, ka Latviju skaistāku un stiprāku var padarīt cilvēki, kuri ļoti labi pazīst savu zemi, tās vērtības, pārzina kultūru, dabas bagātības, lepojas ar zinātnes un uzņēmējdarbības sasniegumiem, ļoti labi zina arī savas valsts vēsturi, ir spējīgi dažādās valodās par to stāstīt citu valstu cilvēkiem.”
    Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā iespēju iepazīt savu kultūras mantojumu, savas zemes vēsturi, parādot vērtības, ar kurām varam lepoties un kuras ir jāsaglabā nākamajām paaudzēm. Mūsu muzejpedagoģisko programmu sarakstā ir dažādas radošās aktivitātes, kas papildina skolā gūtās teorētiskās zināšanas un ļauj lepoties ar savas vietas un savas valsts vēsturi.
    Piedāvājam pieteikties šādās muzejpdeagoģiskajās programmās:
1.       No skala līdz … ( 5-6 gadu vec., 1. – 4.kl.)
2.       Iepazīsti Latviju (1. – 4.kl., 5. – 9.kl.)
3.       Uzcel savu Madonu (1. – 4.kl., 5. – 9.kl., 10. – 12.kl.)
4.       Pirmo reizi muzejā (5 – 6.gadu vec., 1. – 4.kl.)
5.       Mazais arheologs (1. – 4.kl., 5. – 7.kl.)
6.       Tikai vienu reizi (1. – 4.kl., 5. – 9.kl., 10. – 12.kl.)
7.       Stunda muzejā “Kopiju zīmēšana”, vizuālā māksla (1. – 4.kl., 5. – 9.kl., 10. – 12.kl.)
    Vēlamies aicināt uz Madonas muzeja Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklāto krātuvi, piedāvājot skolēniem klātienē iepazīties ar senajiem amatniecības darba rīkiem, 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojumu, mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekciju, senajiem mēriem un tradicionālajām tvertnēm, kā arī ievērojamiem novadniekiem – Olga Dreģe, Valdis Breģis, Jēkabs Vītoliņš un Viktora Eglīša dzimtu.
     Par nodarbību saturu vairāk var izlasīt Madonas muzeja mājas lapā http://www.madonasmuzejs.lv/lv/par-muzeju/muzejpedago%C4%A3isk%C4%81s-programmas,  sociālajā tīklā http://www.facebook.com/muzejsmadona vai arī zvanot  uz tālr. 64823844 vai 29418187.  Nodarbības maksa EUR 2,00  grupai līdz 20 skolēni. Lai pieteiktos ekskursijā uz Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvi Sarkaņos, aicinām zvanīt Inesei Sudārei uz tālr. 26579716.
    Uz tikšanos muzejā!
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja