Latviešu
Valoda: Latviešu

Aleksejs Naumovs “Pasaules ainava. Ņujorka, Parīze, Venēcija, Rīga, Honkonga, Kanē, Rundāle...”

Vairāk

Pieskarties cilvēka dzīvei

Veltījums Harijam Gustavam Šulcam. Līdz 2022.gada 10.jūlijam

Vairāk

Siltums

2022.gada jūnijā

Vairāk

No 2022.gada 1.aprīļa tiek atcelti visi nozīmīgākie ierobežojumi muzeju darbībai

Top jauna ekspozīcija

Vairāk

Kas ir Nacionālais Muzeju krājuma kopkatalogs jeb NMKK?

vairāk
MUZEJA PAKALPOJUMI TIEK SNIEGTI IEVĒROJOT EPIDEMIOLOĢISKOS DROŠĪBAS PASĀKUMUS

Tālruņi informācijai:
Muzeja direktore – 26541110
Galvenā krājuma glabātāja –29347012
Pētnieciskais darbs – 26519637
 Izglītojošais darbs - 29418187
AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA SAISTĪBĀ AR COVID-19 tīmekļvietnēs: 
       
oficiālā informācijahttps://covid19.gov.lv/
       
Slimību profilakses un kontroles centrs: https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates-par-covid-19
       
Ministru kabineta rīkojums par ārkārtējo situāciju: https://likumi.lv/ta/id/318517-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu
       
aktuālā Kultūras ministrijas informācija: https://www.km.gov.lv/lv/muzeju-darbs
IEVĒRĪBAI!
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja darbība
no 2022.gada 1.aprīļa
    2022.gada 22.martā tika pieņemti Ministru kabineta noteikumi Nr.192 “Grozījumi Ministru kabineta 2021.gada 28.septembra noteikumos Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.
          No 2022.gada 1.aprīļa tiek atcelti visi nozīmīgākie ierobežojumi muzeju darbībai, kas attiecas arī uz Madonas muzeja Izstāžu zāļu un Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuves darbību:
 • muzeja iekštelpās apmeklētājiem vairs nav jālieto sejas maskas, bet muzeja darbinieki, kuri strādā ar apmeklētājiem, lieto sejas maskas;
 • ​muzeju apmeklētājiem nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts;
 • muzeju darbiniekiem, ieskaitot tos, kuri darba pienākumus veic tiešā saskarsmē ar muzeja apmeklētājiem, nav nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts;
 • sniedzot pakalpojumus apmeklētāju grupām (ekskursijas, muzejpedagoģiskas nodarbības u.tml., tostarp bērnu grupām, t.sk. atsākot īstenot programmas “Latvijas skolas soma” pasākumus), muzeja darbiniekiem nav nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts (ir saņemts Izglītības un zinātnes ministrijas skaidrojums);
 • muzeja rīkotajos pasākumos sejas maskas nav jālieto un nav noteikti to apmeklētāju skaita ierobežojumi.
  Vienlaikus atgādinām, ka:
 • apmeklētājiem (izņemot no vienas mājsaimniecības) un darbiniekiem ieteicams savstarpēji ievērot 2 metru distanci;
 • nav ieteicama drūzmēšanās ne iekštelpās, ne ārtelpās, piemēram, pie ieejām vai izejām, pirms un pēc pasākuma un pasākumu pārtraukumos u.tml.;
 • muzejā nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes.

  Lai pieteiktos uz skolēnu ekskursiju laikiem un muzejpedagoģiskajām nodarbībām, lūdzam zvanīt uz norādītajiem tālruņa numuriem:
o   Madonas muzeja Izstāžu zāles: 64823844 vai 29418187
o   Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņos: 26579716​​

Aktualitātes

Kārtot pēc:
Jaunie
Jaunie
Vecie
Ielādēt vairāk
​​JŪNIJĀ MUZEJĀ
​​​
MUZEJA PAKALPOJUMI TIEK SNIEGTI IEVĒROJOT EPIDEMIOLOĢISKOS DROŠĪBAS PASĀKUMUS
Tālruņi informācijai:
Muzeja direktore – 26541110
Galvenā krājuma glabātāja –29347012
Pētnieciskais darbs – 26519637
 Izglītojošais darbs - 29418187
E-pasts: muzejs@e-madona.lv

​​

Informācija par drošības pasākumiem: https://www.km.gov.lv/lv/muzeju-darbs
Jautājumu gadījumā sazināties pa tālruni 64823844, 26102225

PASTĀVĪGĀ EKSPOZĪCIJA

​"Novada arheoloģija" un virtuālā ekspozīcija "Madonas novada senvēsture". Ekspozīcija “Novada arheoloģija” apmeklētājus iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu, kad Latvijas teritorijā ienāca pirmie iedzīvotāji līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas. Ekspozīcijā aplūkojami akmens un kaula rīki, kas vēsta par pašu senāko laiku, bronzas rotaslietas un metāla darbarīki un rotaslietas, senlietas no Madonas apkārtnē esošajām ezermītnēm, kā arī arheoloģiskie priekšmeti no Madonas senkapiem.
Iespējams pieteikties uz nodarbībām: “Mazais arheologs”, “Vēstures avoti”, “Pirmo reizi muzejā”, “No skala līdz …”

IZSTĀDES

Lielās  zāles
Līdz 26.jūnijam – Aleksejs Naumovs “Pasaules ainava. Ņujorka, Parīze, Venēcija, Rīga, Honkonga, Kanē, Rundāle...” Mākslinieka A.Naumova personālizstādē aplūkojami darbi ainavas žanrā, gleznoti plenēros, turklāt, ne tikai siltajās Dienvideiropas zemēs, kur ciprešu tumšais zaļums kontrastē ar spilgto debesjumu, bet arī Latvijas krāsainajās vasarās un skaudrajās ziemās.
Izstādes pievienotā vērtība: ir iespējams piedalīties nodarbībā “Mākslas detektīvs”
​​MAzā zāle

​Jūnijā – Ieva Andžāne “Siltums”. Izstādē aplūkojamas pandēmijas laikā tapušas Ievas Andžānes radītās tušas un akvareļa ilustrācijas un skices. Tas ir uzaicinājums ciemos - ieritināties dīvānā, sabužināt aiz ausīm suni un apstādināt mirkli. Ieelpot. Pārlapot grāmatu. Tas ir stāsts par mieru, siltumu, mazajiem laimes mirkļiem. Miera meklējumiem, siltu zāļu tēju, bērnības pasaku grāmatu krāsainajām ilustrācijām. Sildīšanos pie malkas krāsns. Un, iespējams, pamatu ilustrāciju grāmatai par kādu pūkainu suni.

Mansards

JūnijāHarijam Gustavam Šulcam – 100. Katra novada lielākā vērtība ir cilvēki, kuru dzīves stāsti iedvesmo cauri vairākiem gadu desmitiem un pat simtiem. Viens no Madonas novada kultūras vēstnešiem  ir skolotājs, mākslinieks, diriģents un kultūras personība - Harijs Gustavs Šulcs, viņam šogad apritētu 100 gadi. Izstādē būs iespējams aplūkot Harija Šulca gleznas, zīmējumus no ģimenes un privātkolekcijām. Satikties ar skolotāju caur atmiņām, fotogrāfijām, pierakstiem un atstātajām lietām.

Foajē

Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības”. Virtuālā ekspozīcija atrodas muzeja Izstāžu zāļu telpās un realizēta VKKF projekta “Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīcijas “Madonas novada vēsture” – pirmā posma izveide” ietvaros. Tā iepazīstina ar 100 Madonas novada personībām, kas laikā no 1918. – 2018.gadam  dzimušas, dzīvojušas vai darbojušās Madonas novadā, nesušas Madonas vārdu Latvijā un ārpus valsts robežām, tie ir mākslinieki, politiskie un sabiedriskie darbinieki, zinātnieki, skolotāji un literāti, mūziķi un aktieri


No 3.jūnijaArtūram Treicim - 100. Izstāde veltīta vēstures skolotājam, ilggadējam Madonas vidusskolas direktoram, Latvijas PSR Nopelniem bagātajam kultūras darbiniekam, Madonas 1.vidusskolas himnas vārdu autoram,  vairāku izdevumu par Madonas rajonu un 1. vidusskolu līdzautoram un autoram.

JūnijāCeļojuma somas un čemodāni no muzeja krājuma. Pavasaris, tuvojošā vasara saistās ne tikai ar siltu gadalaiku, bet arī ar ceļojumiem, ar došanos ceļā. Turklāt došanās ceļā sasaucas ne tikai ar patīkamiem notikumiem, bet arī ar tādiem, kas iedzīvotājiem liek pamest savu māju, savu valsti, bēgot no kara draudiem. Kādas ir šīs ceļojumu somas un dažādie čemodāni, kas glabājas muzeja krājumā? To varēs aplūkot izstādē par “Ceļojumu somām un čemodāniem no muzeja krājuma”.

​Izstāžu zāļu foajē izstādes skatāmas bez maksas.

​​PILSĒTVIDĒ
​​“Līdzsvarā”. Uz upītes, pie tiltiņa starp Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ēkām ir uzstādīta vides skulptūra. Tā Madonā ir nonākusi sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) un priecēs pilsētniekus un viesus. Tas ir 2019.gadā LMA Tēlniecības un Vides mākslas apakšnozares studentes Luīzes Lindes darbs “Līdzsvarā”.
    Jaunas meitenes tēls, kurš uz vienas kājas kustībā vēlas iet uz priekšu pa liekto pamatni simboliski ir kā savienojums starp divām muzeja ēkām, savienodams izstāžu zāles ar muzeja krājumu. Kā pauž autore: “Katram cilvēkam ir dažādi uzdevumi, sociālās lomas, mērķi un sapņi, iekšējās pārdomas un cīņas. Līdzsvars tajā visā ir ļoti būtisks, gan primitīvā līdzsvara noturēšana, kas mums ir nepieciešama, lai pārvietotos telpā, gan ļoti smalka izjūta, kas mums palīdz sabalansēt dzīves ritmu un iekšējo pasauli.”
    Skulptūriņa, lai gan veidota citai vietai Latvijā, kā ideja vides dizainam, ļoti harmoniski iekļaujas uzstādītajā vietā. Vai tā ir nejaušība, vai mistika, bet tā vien šķiet, ka radīta Madonai, jo asociējas ar nostāstos par pilsētu minēto Madi. Vai šī varētu būt meitene, kura iemīlējusies brien rīta rasā Madonas upītē muti mazgāt, lai ūdens atspulgā ieraudzītu savu izredzēto? Iztēle ir skatītāja ziņā.

No 1.jūnija līdz 30.augustamSeptiņas ielas laiku lokos. Izstāde, kas 2021. gada vasarā bija aplūkojama Skolas ielā, šogad skatāma Blaumaņa ielā. Tā ir izstāde par 7 Madonas pilsētas ielām, skatoties, kā šīs ielas laika gaitā mainījušās. Aplūkojot vēsturiskus faktus un fotogrāfijas aicinot vērot, kā šīs 7 ielas izskatās šodien.
Kalendāri - APRĪLIS joku mēnesis - https://www.youtube.com/watch?v=zfNn6FKoHTA  Ja vēlies izlasīt kādu planšeti detalizēti, raksti mums, nosūtīsim, lai var palielināt, pietuvināt un izlasīt!
Daugavpils Universitātes profesionālās maģistra programmas Māksla studentu darbu izstāde "42 + idejas" https://www.youtube.com/watch?v=peyQHkvJ6bI
​​Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve SarkaņOS,

Kalna ielā 2 (bijušās skolas ēkā)

Līdz 31.jūlijam “Pielāgošanās klimata izmaiņām”. Izstādē iespējams izzināt un iegūt vairāk informāciju par šodien tik aktuālām vides problēmām, par klimata izmaiņām un izprast, kā katra klimata izmaiņa ietekmē mūsu ikdienu. Izstāde vēsta par  CO2 pēdu un tās izmaiņu samazināšanu, KIOTO protokolu, atkritumu šķirošanas procesiem un to ietekmi uz Latvijas dabu, mežiem.
Pievienotā vērtība: skolēniem, ģimenēm ar bērniem, jebkuram interesentam ir iespēja darboties ar PET pārslām, kas ražotas Latvijā.

PastāvīgiEtnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:
- amatniecības darba rīku kolekcija;
- mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;
- 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums;
- "Tradicionālās tvertnes un mēri”;
- vilnas un linu apstrādes rīki.

PastāvīgiEkspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.
Krājuma apskate individuālajiem apmeklētājiem ir BEZMAKSAS, skolēnu grupai - EUR 3,00, pieaugušo grupai - EUR 5,00. Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716