Latviešu
Valoda: Latviešu

“Skrējiens pa apli”

KROĻĻU ģimenes darbu izstāde. No 2.oktobra līdz 11.novembrim

Vairāk

Jaunas izstādes no muzeja krājuma

Izstāžu zāļu foajē

Vairāk

Nameja gredzens

No 16.oktobra līdz 6.decembrim

Vairāk

Aktualitātes

Kārtot pēc:
Jaunie
Jaunie
Vecie
Ielādēt vairāk
​​OKTOBRĪ MUZEJĀ
​​​
​​Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles un krājums atvērts apmeklētājiem 
Atgādinām!

    Ņemot vērā valstī izsludinātās ārkārtas situācijas atsevišķu ierobežojumu atcelšanu, Madonas muzeja Izstāžu zāles ir atvērtas apmeklētājiem, ievērojot Sanitārā protokola noteiktās prasības:
·         Sekot līdzi norādēm muzejā, ar sapratni uztvert muzeja darbinieku teikto par drošības ievērošanu;
·         Dezinficēt rokas, bet aizliegts izmantot roku dezinfekcijas līdzekļus tiešā muzeja krājuma vai mākslas darbu tuvumā.
·         Ar slimības simptomiem vai paaugstinātu temperatūru muzeju apmeklēt nedrīkst.  
·         Esošajā situācijā nebūs pieejami skārienjutīgie ekrāni kā arī dažādas aktivitātes bērniem, kurās nepieciešams izmantot muzeja inventāru.
Informācija par drošības pasākumiem muzejā : https://www.km.gov.lv/lv/ministrija/jaunumi/no-17-augusta-mainiti-nosacijumi-kulturas-pasakumu-organizesanai-5534#gsc.tab=0
Jautājumu gadījumā sazināties pa tālruni 64823844, 26102225

    Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs iesaistījies Latvijas Muzeju biedrības informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad, izmantojot muzeja telpās vienotā dizainā izgatavotas brīdinājuma zīmes. Aicinām tās ievērot un aicinām uz sapratni, ja pašlaik nav pieejami skārienjutīgie ekrāni (virtuālās ekspozīcijas), bērnu rotaļu stūrītis un zīmēšanas piederumi.
    Aicinām stingri izvērtēt došanos uz publiskām vietām, t.sk. muzeju, bet priecājamies par atkal tikšanos ar jums – apmeklētāji!​

PASĀKUMI


PASTĀVĪGĀ EKSPOZĪCIJA

​"Novada arheoloģija" un virtuālā ekspozīcija "Madonas novada senvēsture". Ekspozīcija “Novada arheoloģija” apmeklētājus iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu, kad Latvijas teritorijā ienāca pirmie iedzīvotāji līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas. Pastaigu ekspozīcijā papildina virtuālais interaktīvais stends “Madonas novada senvēsture”, kas iepazīstina ar Valsts nozīmes arheoloģiskajiem pieminekļiem Madonas apkārtnē, kā arī seno latgaļu – sēļu apģērbu 9.-12.gadsimtā.

IZSTĀDES

Lielās  zāles
No 2.oktobra līdz 11.novembrim - Izabella Krolle, Gunārs Krollis, Inguna Krolle – Irbe, Madara Māra Irbe “Skrējiens pa apli” - izstāde, kurā mijiedarbojas triju paaudžu mākslinieki - Izabella Krolle, Gunārs Krollis, Inguna Krolle – Irbe, Madara Māra Irbe, ļoti atšķirīgi pēc sava pasaules redzējuma, domāšanas un darbu tehnikas. Māksliniece Inguna Krolle Irbe par izstādi vēsta “Izstādes tēmas #visums ir profesora, grafiķa Gunāra Kroļļa redzējums aiz zvaigznājiem un sapņiem, kas smalki balansē ar īstenību un fantāziju. #ideja ir keramiķes Izabellas Krolles zemapziņas vadītas vizualizācijas neaprakstāmām sajūtām, domām un radošajam spēkam. #kustība ir gleznotājas, grafiķes Ingunas Krolles-Irbes ritmiskā deja dialogā ar iedvesmu, izprotot tās vēstījumu un iezīmējot tās tēlu. #pieskāriens ir Madaras Māras Irbes kolorītās sajūtās ilustrētā saikne ar dabu un cilvēka mijiedarbība ar tās būtību.“

Mazā zāle

No 8.oktobra līdz 22.novembrimVoldemārs Jargs “Fotogrāfijas ar SMENU”. Izstādē būs aplūkojamas madonieša Voldemāra Jarga fotogrāfijas, kurās fiksēta Madonas pilsētas ainava ar kalnaino reljefu un īpašo šarmu, kādu to redz fotogrāfs.

​​MANSARDS​​
​​
No 16.oktobraSpēlfilmas “Nameja gredzens” tērpi un rekvizīti.

Foajē

Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības”. Virtuālā ekspozīcija atrodas muzeja Izstāžu zāļu telpās un realizēta VKKF projekta “Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīcijas “Madonas novada vēsture” – pirmā posma izveide” ietvaros. Tā iepazīstina ar 100 Madonas novada personībām, kas laikā no 1918. – 2018.gadam  dzimušas, dzīvojušas vai darbojušās Madonas novadā, nesušas Madonas vārdu Latvijā un ārpus valsts robežām, tie ir mākslinieki, politiskie un sabiedriskie darbinieki, zinātnieki, skolotāji un literāti, mūziķi un aktieri

No 20.oktobra - Svētku tērpi no muzeja krājuma. Izstādē aplūkojami muzeja krājumā esošie tērpi, kas savulaik vilkti svētku reizēs – gadskārtās, ģimenes godos u.c. Šūti pēc speciāla pasūtījuma un kā liela vērtība glabāta skapī un vēlāk nodota muzeja krājumā.

No 16.oktobra - Madonas pilsētas kultūras namam – 75. 1935.gadā 26.oktobrī, toreiz jaunajā Madonas pilsētā, ar iedzīvotāju finansiālo un arī materiālo atbalstu, tiek atklāts Aizsargu nams – tolaik viena no modernākajām būvēm Latvijas reģionā, kas celta pēc  arhitekta Vernera Vitanda projekta. Izstāde  veltīta Madonas kultūras nama 75. jubilejai.

Kalendāri - APRĪLIS joku mēnesis - https://www.youtube.com/watch?v=zfNn6FKoHTA  Ja vēlies izlasīt kādu planšeti detalizēti, raksti mums, nosūtīsim, lai var palielināt, pietuvināt un izlasīt!
Daugavpils Universitātes profesionālās maģistra programmas Māksla studentu darbu izstāde "42 + idejas" https://www.youtube.com/watch?v=peyQHkvJ6bI
​​Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve SarkaņOS,

Kalna ielā 2 (bijušās skolas ēkā)

31.oktobrī - Madonas mākslas skolas atbalsta biedrības projekta “MĒS ESAM PAR” radošo darbu konkursa “Gaisma rādiusā” darbu izstāde.

Augusts - decembris 
– izstāde “Linu apstrādes rīki un audumi no muzeja krājumiem”.  

PastāvīgiEtnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:
- amatniecības darba rīku kolekcija;
- mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;
- 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums;
- "Tradicionālās tvertnes un mēri”;
- vilnas un linu apstrādes rīki.

PastāvīgiEkspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.
Krājuma apskate individuālajiem apmeklētājiem ir BEZMAKSAS, skolēnu grupai - EUR 3,00, pieaugušo grupai - EUR 5,00. Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997