Latviešu
Valoda: Latviešu

Vidzemes mākslinieku izstāde “ZEME DEG” atvērta!

12.maijs - 25.jūnijs

Vairāk

Madonas muzejs piedāvā jaunu tiešsaistes programmu “Es un vide man apkārt”

Vairāk

Jaunieguvumi muzejā

Vairāk

Top jauna ekspozīcija

Vairāk

Kas ir Nacionālais Muzeju krājuma kopkatalogs jeb NMKK?

vairāk
Tālruņi informācijai:
Muzeja direktore – 26541110
Galvenā krājuma glabātāja –29347012
Pētnieciskais darbs – 26519637
 Izglītojošais darbs - 29418187
Lai pieteiktos uz skolēnu ekskursiju laikiem un muzejpedagoģiskajām nodarbībām, lūdzam zvanīt uz norādītajiem tālruņa numuriem:
  •    Madonas muzeja Izstāžu zāles: 64823844 vai 29418187
  •    Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņos: 26579716​​

Aktualitātes

Kārtot pēc:
Jaunie
Jaunie
Vecie
Ielādēt vairāk
​​JŪNIJĀ MUZEJĀ

PASĀKUMI

H.Medņa kultūrizglītības centrā “Dziesmusvētku skola”
1.jūnijā plkst.17.00Bērnu dziesmu dienas koncerts “Mazie bizoņi dzied”​. Madonas novada bērnu kori 1.-4.klašu grupā kopā ar dziesmu autoru Andri Sējānu, izveidoja bērnu koncertu “Mazie bizoņi dzied”. Bērnu kori šogad savā repertuārā apgūst dziesmas no A.Sējāna mūzikas albuma Knīpām un knauķiem “Mazo bizoņu dziesmas”, kuras bērni, kopā ar autoru, izdziedās koncertā.
    Pēc koncerta plkst.18.30 Bērnu Ballīte ar Inesi Zīli un Bērnu jauniešu centra improvizatoriem. 
    Aicinām, ģimenes, bērnus un visus prieka mīļotājus uz koncertu “Mazi bizoņi dzied”.
    P.S. Lietu gadījumā koncerts notiks Madonas kultūras namā.

IZSTĀDES

Lielās zāles
No 13.maija Vidzemes mākslinieku darbu izstāde “Zeme deg”. Vidzemes mākslinieku izstāde ir tradīcija un katru gadu tā notiek kādā citā Vidzemes pilsētā. Tā ir kopā sanākšana, satikšanās, arī jaunas iepazīšanās. Šī gada Vidzemes mākslinieku vienojošā tēma ir “Zeme deg”, pievēršot uzmanību pēdējo gadu aktuālajiem notikumiem ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, aicinot dalīties emocijās, sajūtās, pārdomās ar mākslinieciskiem izteiksmes līdzekļiem Izstādes tēma aktualizē pasaulē un valstī notiekošos procesus, kuri bieži vien ir sāpīgi smeldzīgi, neērti - ekonomiskās krīzes, covid19, pārtikas nepietiekamība dažādās pasaules valstīs, politisko spēku spēles, karus, plūdus, ugunsgrēkus un citas lietas, kas mūsu sajūtās liek “zemei degt zem kājām”.
    Izstādē, kas būs pirmā pēc muzeja Izstāžu zāļu atvēršanas, piedalīsies vairāk kā 80 mākslinieki ar darbiem, veidotiem dažādās tehnikās.
Ieejas maksa uz izstādēm lielajās zālēs: pieaugušajiem – 1.00Eur, skolēniem – 0.20Eur, studentiem, senioriem – 0.30Eur

Mazā zāle
No 13.maija“Gadsimta pietura – Madonas bibliotēka”. Šogad Madonas novada bibliotēka svin 100 gadus. 1922.gadā (5. septembrī) vietējā skolotāju arodbiedrība griezās Kultūras fondā ar lūgumu atļaut atvērt bibliotēku. 1922. gada decembrī „Valdības Vēstnesī” tika izsludināts, ka skolotāju arodbiedrībai un kultūras organizācijai „Kultūras balss”(arī tāda nosaukuma veikals) bija piešķīris naudas līdzekļus bibliotēkas dibināšanai. Grāmatas bija saņēmis novadnieks, ļaudonietis, bibliogrāfs, grāmatnieks un sabiedriskais darbinieks Teodors Līventāls. 1923.gada 26.februārī tika saņemtas 505 grāmatas par summu 440 Ls. Šo datumu uzskatām par bibliotēkas dibināšanas dienu. Tā ir aizsācies 100 gadu garš Madonas bibliotēkas ceļš!

Mansardā
No 13.maija (maijā)“Zemē iesētās dienas” /J.Gavars/. Nosaukumā skan novadnieka Jāņa Gavara dzejas rinda “Zemē iesētās dienas”. Zemei atdotais laiks un spēks no līduma līšanas un sējas līdz ražai, no zirgu līdz jaudīgai tehnikai, no ceļu būvēšanas un grāvju rakšanas līdz tirgum.
    Izstādes pamatu veido stāsti no virtuālās ekspozīcijas “Madonas novada vēsture. 1918 – 1940” un “Madonas novada vēsture. 1940 – 1990” un fotogrāfijas, kurās atainota Madonas novada vēsture caur dažādiem zemes darbiem, izceļot tās vērtības, kas vēsturiski radītas mūsu novadā, izmantojot dabas un zemes labvēlību.
Ieejas maksa uz izstādēm mansardā un mazajā zālē: pieaugušajiem – 0.50Eur, skolēniem – 0.20Eur, studentiem, senioriem – 0.30Eur

Foajē
No 13.maija“Koka sirds” - Dzintars Lindens, Ivars Kļaviņš. No 2022.gada 27.jūlija Madonas muzeja Izstāžu zāles bija slēgtas apmeklētājiem, lai realizētu Vides pieejamības projektu un Izstāžu zāles padarītu pieejamas ikvienam muzeja apmeklētājam. Lai akcentētu pieejamību un atvērtību muzeja draugiem, apmeklētājiem un sadarbības partneriem, foajē centrā Izstāžu zāļu atvēršana noritēs ar divu vietējo mākslinieku Dzintara Lindena koka grebumi un Ivara Kļaviņa pinumu darbiem. IEEJA BEZ MAKSAS

Sarkaņos, Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē
Maijā
 - izstāde “Valdis BREĢIS (1928-2011) – DIRIĢENTS, KOMPONISTS UN PEDAGOGS”.

Maijā- izstāde par vienu no senākajiem arodiem – stāsts par Kurpnieku izstādē “Kurpnieks. Darbarīki. Apavi”. Lieliska iespēja aplūkot Madonas un tās apkārtnes kurpnieku darba lietas, sākot no koka nagliņām līdz šujmašīnai, dažādus kurpnieku darinājumus, kā arī apskatīt fotogrāfijas no muzeja krājumiem.

H.Medņa kultūrizglītības centrs DZIESMUSVĒTKU SKOLA 
Līdz 22.jūlijam - ​dizaineres Ivetas Pērkones izstāde “Vizuālā Dienasgrāmata". Izstādes atklāšana un sarunas ar mākslinieci 8.aprīlī plkst.13.00. IEEJA BEZ MAKSAS

MUZEJPEDAGOĢISKO PROGRAMMU PIEDĀVĀJUMS

​​​Izglītības iestādēs: http://www.madonasmuzejs.lv/lv/par-muzeju/izgl%C4%ABtojo%C5%A1ais-darbs/muzejpedago%C4%A3isk%C4%81s-programmas.

Pilsētvidē:
Ceļojumu soma “Kā būvēta Madona”. Ceļojumu lāde jeb soma “Kā būvēta Madona” piedāvā 1. – 12.klašu skolēniem, jauniešiem un pieaugušajiem iepazīt Madonas pilsētu, sekojot norādēm apbūves plānā, pildot izzinošus uzdevumus, meklējot atbildes pilsētvidē un salīdzinot vēsturiskas Madonas vietas un celtnes ar mūsdienām.
Ilgums no vienas stundas līdz 1,5 stundai. Var iziet arī 40 minūtēs, ja veic pusi no pildāmajiem uzdevumiem.

Krājuma telpās:
Mākslas krājuma vērtības
Mērķis – iepazīstināt dalībniekus ar muzeja mākslas krājumā esošajiem mākslas darbiem, to daudzveidību: akvareļi, grafika, pasteļi, eļļas gleznas u.c. tehnikas.
Nodarbības saturs – dalībnieki praktiskā veidā tiek iepazīstināti ar mākslas krājumu un tā daudzveidīgo saturu. Uzsvarus ir iespējams likt uz tehnikām (akvareļi, eļļa, grafika, pasteļi u.c.) un tēmām (portreti, ainavas, klusā daba, abstrakcijas, pilsētvide, dzīvnieki, ziedi, notikumu dokumentēšana u.c.)
Nodarbība var tikt piemērota konkrētam notikumam, tēmām, kas ir saistošs apmeklētāju grupai. Dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja veidot mākslas darbu kopijas, interpretācijas, tehniku atdarinājumus nodarbības ietvaros.
Vecums –pirmsskolas vecuma bērni, 1.-4., 5.-9., 10.-12. klašu vecuma skolēni, pieaugušie.
​​PILSĒTVIDĒ
​​“Līdzsvarā”. Uz upītes, pie tiltiņa starp Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ēkām ir uzstādīta vides skulptūra. Tā Madonā ir nonākusi sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) un priecēs pilsētniekus un viesus. Tas ir 2019.gadā LMA Tēlniecības un Vides mākslas apakšnozares studentes Luīzes Lindes darbs “Līdzsvarā”.
    Jaunas meitenes tēls, kurš uz vienas kājas kustībā vēlas iet uz priekšu pa liekto pamatni simboliski ir kā savienojums starp divām muzeja ēkām, savienodams izstāžu zāles ar muzeja krājumu. Kā pauž autore: “Katram cilvēkam ir dažādi uzdevumi, sociālās lomas, mērķi un sapņi, iekšējās pārdomas un cīņas. Līdzsvars tajā visā ir ļoti būtisks, gan primitīvā līdzsvara noturēšana, kas mums ir nepieciešama, lai pārvietotos telpā, gan ļoti smalka izjūta, kas mums palīdz sabalansēt dzīves ritmu un iekšējo pasauli.”
    Skulptūriņa, lai gan veidota citai vietai Latvijā, kā ideja vides dizainam, ļoti harmoniski iekļaujas uzstādītajā vietā. Vai tā ir nejaušība, vai mistika, bet tā vien šķiet, ka radīta Madonai, jo asociējas ar nostāstos par pilsētu minēto Madi. Vai šī varētu būt meitene, kura iemīlējusies brien rīta rasā Madonas upītē muti mazgāt, lai ūdens atspulgā ieraudzītu savu izredzēto? Iztēle ir skatītāja ziņā.
Kalendāri - APRĪLIS joku mēnesis - https://www.youtube.com/watch?v=zfNn6FKoHTA  Ja vēlies izlasīt kādu planšeti detalizēti, raksti mums, nosūtīsim, lai var palielināt, pietuvināt un izlasīt!
Daugavpils Universitātes profesionālās maģistra programmas Māksla studentu darbu izstāde "42 + idejas" https://www.youtube.com/watch?v=peyQHkvJ6bI
​​Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve SarkaņOS,

Kalna ielā 2 (bijušās skolas ēkā)

PastāvīgiEtnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:
- amatniecības darba rīku kolekcija;
- mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;
- 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums;
- "Tradicionālās tvertnes un mēri”;
- vilnas un linu apstrādes rīki.

PastāvīgiEkspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam, bērnu ķirurgam Aleksandram Bieziņam.
Krājuma apskate individuālajiem apmeklētājiem ir BEZMAKSAS, skolēnu grupai - EUR 3,00, pieaugušo grupai - EUR 5,00. Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 

    Lai pieteiktos uz ekskursiju vai muzejpedagoģisko nodarbību, vai uzzinātu kaut ko vairāk par muzeja piedāvājumu, aicinām zvanīt uz Madonas muzeju: 64823844, 29418187 vai rakstīt uz e-pastu: zane.grinvalde@madona.lv  vai Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē - krājuma glabātāja Inese Sudāre, tālr. 26579716.