Latviešu
Valoda: Latviešu

Pilsētu sadraudzībā ceļo mākslas izstāde uz Vaiji - Vācijā

Datums: 29.10.2022 09:13
12 skatījumi
No 21.oktobra līdz decembra vidum Vaijes(Weyhe) pilsētā Vācijā viesojas deviņu mākslinieku darbi no Madonas novada. Izstāde tapusi Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam sadarbībā ar Vaijes sadraudzības biedrību un Vaijes pašvaldību.
    Jau vairāku desmitu gadu garumā koši uzzied Eiropa un sadraudzība starp Madonas novadu un Vaijes pagastu. Draudzība zied, jo tiek laistīta un kopta. Šī ir jau 27 apmaiņas izstāde sadraudzības laikā.
    Šā gada augustā Vācijas biedrības pārstāvjiem esot Madonā, mākslinieku darbi tika aizvesti uz izstādes iekārtošanas vietu – Vaijes ūdensdzirnavām. Pēc divu gadu pārtraukuma un spītējot esošam satraukumam pasaulē bija iespējams šai sadraudzības aktivitātei notikt. Pirms pandēmijas 2019.gadā Madonā mēs varējām iepazīt izstādē Vaijes mākslinieces Liliānas Brüningas sudraba minifigūriņas, tāpat kā iepriekšējo gadu sadraudzībās laikā iepazinām daudzus citus māksliniekus.
    Madonas un Varakļānu pašvaldību delegāciju sadraudzības pieredzes braucienā, kurš iekrita kā 30. gadu jubilejas brauciens,  no 18.oktobra līdz 24.oktobrim piedalījās arī muzeja pārstāvji. Brauciena ietvaros tika atklāta mūsu novada mākslinieku izstāde “Ziedēšanas laiks”.
    ​Katrai izstādei ir savs vēstījums, kuru tās radītāji vēlas nodot ikvienam apmeklētājam. Ziedēšanas laiks mums visiem saistās ar skaistiem ziediem, dārzu, vai saules apspīdētu pļavu. Tas saistās ar košām krāsām un apžilbinātām acīm no spožuma. Galvenais par spīti visam – ar pozitīvām emocijām un jūtām. Izstādē apskatāmie darbi dod iespēju sajust katra mākslinieka talantus un to rokrakstu dažādību. Tematika izstādē, kuru tiešā un pārnestā nozīmē asociējām ar “ziedēšanas laiku” piedāvājam aplūkot dažādu novada mākslinieku darbus dažādās tehnikās. Gadiem ejot mākslas dārzos uzzied jaunas puķes – un mākslinieku vidū parādās jauni pumpuri. Starp jau novadā labi iepazītiem māksliniekiem kā Jānis Seiksts, Valērijs Baida, Maija Jakoviča, Laima Bakāne, Danute Vēze, Inese Jakobi un Zane Begge Beģge uzzied un parādās jauni mākslinieku pumpuri, kas šajā izstādē nedaudz ļauj sevi iepazīt- Elīna Krupko un Linda Bakmane.
    Lai arī Latvijā izstādes aplūkošana ir ierobežota lielā attāluma dēļ, Madonas muzeja mājas lapā iespējams ielūkoties atklāšanas pasākumā un sajust izstādes košos toņus. Ceram, ka izstāde Vaijes iedzīvotājiem raisīs pozitīvas un priekpilnas emocijas. Nākamajā gadā gaidīsim māksliniekus no Vācijas mūsu izstāžu zālēs. 
 Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja