Latviešu
Valoda: Latviešu

Pazīstama cilvēka izstāde. Fotogrāfijas

Datums: 27.09.2021 16:21
22 skatījumi
No 23.septembra līdz 24.oktobrim Madonas muzeja Izstāžu zāles foajē skatāma Multimediju studijas “Kanna” fotoapmācību dalībnieku izstāde “Pazīstama cilvēka izstāde”.
    ​Fotografēšana kā vaļasprieks, kā iespēja apturēt mirkli un parādīt to citiem, vēlme iepazīt plašo fotogrāfijas mākslas pasauli, iemācīties fotoaparāta knifus, apgūt jaunas zināšanas un nostiprināt un papildināt esošās. Šādas un arī citas frāzes skanēja pašā pirmajā nodarbībā pieaugušajiem, ko organizēja Multimediju studija “Kanna”.
    Praktisko prasmju un zināšanu apguves kursi tika organizēti jau piekto reizi un arī šajā reizē apmācību grupa tika ātri vien aizpildīta, lai aptuveni 4 mēnešu garumā mācītos fotografēšanu un kameras lietošanas prasmes, digitālo bilžu apstrādi, piedalītos profesionāla fotogrāfa radošajā darbnīcā, veidotu savu individuālo projektu un iepazītos. Kursus vadīja Lauris Krievs un Andris Tkačenko un uz profesionālā fotogrāfa meistardarbnīcu bija aicināts Māris Ločmelis.
    Kursa ietvaros bija gan apmācības tiešsaistē (jo Covid-19 pandēmija uzlika savus ierobežojumus tikšanās reizēm klātienē), gan fotoplenērs Lazdonas apkārtnē.
    Kursa noslēgumā katrs no dalībniekiem atrādīja savu individuālo fotoprojektu – fotogrāfijas, kuras uzņemtas, iekļaujoties sevis izvēlētā tēmā. Dalībnieku uzdevums bija veidot 3 fotogrāfiju atlasi izstādei drukātā veidā un 9 fotogrāfiju atlasi sociālajam tīklam Faceboo. Dalībnieku fotogrāfijas digitālā formātā skatāmas sociālā platformā Facebook - https://www.facebook.com/multimedijustudijakanna .
    Izstādē muzejā apskatāmas 9 autoru fotogrāfijas, tie ir Solvita Drele, Inese Elsiņa, Laura Kovtuna, Žanete Čakāne, Ļuba Krēmere, Aivis Zamurs, Sabīne Lapsa, Signe Putniņa un Zane Grīnvalde. Šajās fotogrāfijās parādās tādas tēmas kā: rokas, mirkļi, durvis, automašīnas, bērni, dārzs un sociāla rakstura tēma – pamesti dzīvnieki.
    Ko par kursos apgūto un iegūto saka paši dalībnieki?
    Laura Kovtuna: “Kannas projektā apgūtais vispirms lika paskatīties uz fotografējamo objektu un fotografēšanas apstākļiem citām acīm. Ne tikai kameras kvalitātei ir nozīme, bet arī izvēlētajam režīmam, kompozīcijai, apgaismojuma apstākļiem. It kā iepriekš nojaustais, bet kursos kārtīgi izskaidrotais - kā ar šo visu spēlēties, lai bilde sanāktu maksimāli tāda, kā autors iecerējis. Un, ja arī nav sanācis simtprocentīgi, kā iecerēts, - ir apstrādes programmu iespējas. Mazliet pieskārāmies arī šī aisberga virsotnītei. Lai gan neesmu tapusi par profesionālu fotogrāfi (jo no manas puses tas prasītu krietni lielāku iedziļināšanos foto pasaulē, tehnikas iegādē un laika veltīšanu pašai fotografēšanai), tomēr savu foto mērķu īstenošanā nu jau krietni piedomāju pie labāku apstākļu radīšanas veiksmīgākas bildes tapšanai. Kas arī bija galvenais, ko vēlējos iegūt no šiem kursiem.”
    Aivis Zamurs: “Es pieteicos Kanna mācībām ar mērķi iemācīties, kā izmantot manas kameras dažādos režīmus un funkcijas un pareizi izmantot pēcapstrādes aplikāciju, dēļ tā, ka nesen biju nopircis kameru un nemācēju ar to labi apieties. Es jau tagad varu teikt, ka šos abus mērķus esmu sasniedzis un manu bilžu kvalitāte ir uzlabojusies daudz augstāk nekā agrāk. Man patika cik pretīmnākoši un saprotoši ir skolotāji, jo viņi vienmēr palīdzēja, kad kāds kaut ko nesaprata. Tā vispār šo mācību laikā man bija ļoti patīkama atmosfēra, kura tika īstenota, dēļ pārējām dalībniecēm un pašiem skolotājiem, bet diemžēl mums nesanāca bieži satikties dēļ Covid-19 pandēmijas. Es ceru, ka šiem kursiem ir gaiša nākotne, jo viņi man ļoti palīdzēja!
    Solvita Drele: ” Man patīk papildināt zināšanas dažādās jomās. Fotografēšana ir viens no maniem hobijiem. Tā kā biju dzirdējusi labas atsauksmes jau no iepriekšējo gadu kursantiem, šogad pati paspēju pieteikties šiem kursiem. Man patīk ķert mirkļus, lai tos paildzinātu. Lielākoties fotografēju pēc izjūtām. Šie kursi man ļāva iedziļināties niansēs, kurām es iepriekš nepievērsu uzmanību, kā arī ielūkoties foto pēcapstrades līkločos. Un, protams, lieliski ir  satikt domubiedrus.
    Lai mums izdodas notvert skaistākos mirkļus!”
    Žanete Čakāne:  “Lai arī nesanāca pavisam pievērsties kursiem, beidzot izprotu kameras uzstādījumus, nevis tikai Auto režīmu. Vēl ir daudz ko apgūt, bet paveicamais ir zināms. Radām sajūtas, izdzīvojam tās un mēģinām iemūžināt. Paldies par zināšanām”
    Apmācību projekts tika realizēts sadarbībā ar Madonas novada fondu un Lauku atbalsta dienestu. 
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja