Latviešu
Valoda: Latviešu

Par Madonas celtnēm - Kraukļos

Datums: 01.03.2021 09:10
21 skatījumi
Līdz aprīļa beigām Cesvaines novada Kraukļu bibliotēkas apmeklētāji varēs iepazīties ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošo izstādi “Celtnes un būvplāni Madonā”. Apskatīt izstādes piedāvā arī Praulienā, Lazdonā un Jaungulbenē.
    Cesvaines novada Kraukļu bibliotēkā eksponētajā izstādē “Celtnes un būvplāni Madonā” (attēlā) var apskatīt, kā tapa Saieta laukums, Madonas muzeja izstāžu zāles, stacija un apkārtne, bērnudārzi, vidusskola, ģimnāzija un citas sabiedriskās ēkas, kā arī privātmājas. Izstāde eksponēta līdz 30.aprīlim, un par izstāžu piedāvājumu bibliotēkas apmeklētājiem rūpējas Larisa Maligina.
    Tikai līdz 8.martam! Ar rakstnieces un dzejnieces Ilzes Kalnāres (1918 – 1968) garo stāstu “Sniega Roze” saistītā Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošā izstāde “Slēpes paliksim zem kājām” eksponēta Praulienas pagasta pārvaldes ēkā. Izstāde “Slēpes paliksim zem kājām” ir kultūrvēsturisks “ceļojums uz slēpēm” no Ērgļiem uz Gaiziņkalnu un Madonu. Tā vēsta par slēpošanas vēsturi, Ilzes Kalnāres „Sniega Rozi” un tās prototipu – izcilo slēpotāju Mirdzu Martinsoni (1916-1983), „trakajiem rīdziniekiem”, kas virpuļoja pa Gaiziņkalnu karnevāla tērpos jau 1930.gados. Pagājuši jau 85 gadi, kopš slēpotāju/atpūtnieku grupa 1936.gadā bija apmetusies Kulitēnos un aizsāka Gaiziņkalna karnevāla tradīciju.
    Pēc 10.marta Lazdonas pagasta bibliotēkā varēs apskatīt izstādi “Komunistiskajās represijās cietušo piemiņas vietas. Māra Loca fotogrāfijas”.
    Gulbenes novada Jaungulbenes bibliotēka apmeklētājiem piedāvā izstādi par Dziesmu svētku vēsturi “Gaisma līgo Latvijā”.
    Muzeja mājas lapā var apskatīties ceļojošo izstāžu piedāvājumu http://www.madonasmuzejs.lv/lv/par-muzeju/muzejs-pied%C4%81v%C4%81-ce%C4%BCojo%C5%A1%C4%81s-izst%C4%81des, izvēlēties un rezervēt interesējošajam laika periodam.
Laimdota IVANOVA vēsturniece