Latviešu
Valoda: Latviešu

Pēc divu gadu pārtraukuma aicinām uz Muzeju nakti!

Datums: 09.05.2022 16:35
82 skatījumi
Ir pagājuši 2 gadi, kopš visā Latvijā muzeji aicināja apmeklētājus uz Muzeju nakts pasākumiem. Šo gadu laikā esam tikušies izstādēs, mazākos pasākumos un virtuālajā vidē. Bet ir liels prieks, ka 2022.gada 14.maijā MUZEJU NAKTS pasākums BŪS!
    Madonas muzeja kolektīvs 14.maijā aicina uz Muzeju nakti Madonā: muzeja Izstāžu zālēs (Skolas ielā 10a) uz pasākumu “Ceļojums” un Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos uz pasākumu “Ceļojums laikā”. Šogad Muzeju naktij nav vienotas devīzes vai tēmas, akcijas saturs ir katra muzeja brīva izvēle. Muzeju nakts organizatori aicina stāstīt par to, kas mums ir visnozīmīgākais, visinteresantākais un saistošākais. Un Madonas muzejs vēlas likt uzsvaru uz vērtībām, kādas glabājas muzeja krājumā un šo vērtību ceļojumu. Uz kultūras un mākslas ceļojumu, uz iespēju ceļot laikā un skatīt vēstures un tagadnes vērtības vienkopus.
     Madonas muzeja Izstāžu zālēs Muzeju nakts “Ceļojums” iesildīšanās pasākums sāksies jau plkst.18.00, kad zinātkāros muzeja apmeklētājus aicināsim uz orientēšanos “Ceļojums laikā – pilsētā”. Bet plkst.19.00 notiks Muzeju nakts pasākuma programmas atvēršana. Priecājamies, ka Muzeju naktī piedalīsies gan Madonas Bērnu un jauniešu centra Bērnu Mūzikas studija (vad. D.Sināte), Madonas kultūras nama Baleta studija (vad. J.Rudzīte), eksotisko deju kolektīvs “Ugunspuķe” (vad. G.Dreimane). Vakara gaitā būs ceļojums mūzikas, dejas, mākslas un vēstures lappušu pasaulē. Aicināsim uz dažādām radošām aktivitātēm, tajā skaitā tradicionālās Lielās gleznas veidošanu. Muzeju nakts galvenais pasākums saistīsies ar izstādi “Lauku muzikanti. Mūzikas instrumenti. 20.gadsimts”, jo no plkst.22.00 – 23.00 muzeja Izstāžu zālēs uzstāsies Lubānas lauku kapela “Meldiņš” (vad. A.Dzenis). Bet pāri sētai, uz muzeja kaimiņu - Madonas Valsts ģimnāzijas baltās sienas būs iespēja vērot senās fotogrāfijas ar muzikantiem un zaļumballēm. Lielajās zālēs būs iespēja aizceļot uz mākslas pasauli, arheoloģijas ekspozīcijā – uz pašu senāko vēstures posmu, ar ko saistās Madonas apkārtnes vēsture. Muzeju nakts pasākums noslēgsies plkst.24.00.
      Paralēli dažādajām aktivitātēm, ar kurām var iepazīties Muzeju nakts programmā, būs iespēja aplūkot izstādes: Alekseja Naumova “Pasaules ainava. Ņujorka, Parīze, Venēcija, Rīga, Honkonga, Kanē, Rundāle...”, Ievas Andžānes “Siltums”,  izstādes “Lauku muzikanti. Mūzikas instrumenti. 20.gadsimts” un “Ceļojuma somas un čemodāni no muzeja krājuma” un pastāvīgo ekspozīciju “Novada arheoloģija”.
    Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos no plkst.19.00 – 24.00 aicināsim uz “Ceļojumu laikā”, liekot uzsvaru uz tām vērtībām, kas redzamas krātuves tematiskajās ekspozīciju telpās. Dažādas radošās aktivitātes un uzdevumi, izstādes, kas stāsta  par senajām amatu prasmēm un amatu rīkiem. Par to, kas šodien mazāk zināmas vai pat nav sastopamas. “Ceļojums laikā” parādīs, kā laika gaitā mainījušās ne tikai amatu prasmes, bet arī palīgrīki, kas tiek izmantoti dažādos darbos vēl šodien. Tā piemēram, radošajā aktivitātē “Pagātne atceļo tikai šovakar” būs iespēja piedalīties un līdzdarboties linu veļas mazgāšanas demonstrējumā un gludināšanā, bet aktivitātē “Ceļojums šķiedru apstrādē” izstādes “Linu apstrādes rīki un audumi no muzeja krājuma” ietvaros varēs  uzzināt par linsēklu pielietojumu, skatīt dažādus demonstrējumus un pat piedalīties degustācijā. 
    Kādas ir tematiskās ekspozīcijas, ko var aplūkot Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē? Amatniecības darba rīku kolekcija, mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija,  19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums, tradicionālās tvertnes un mēri, vilnas un linu apstrādes rīki, kā arī ekspozīcija, kas veltīta ievērojamām personībām, kas dzimušas Sarkaņu pusē.           

     Muzeju nakts pasākumi ir bez maksas. Aicinām ievērot epidemioloģiskās drošības prasības, lai mums visiem kopā izdotos droša Muzeju nakts!
     Par aktualitātēm aicinām sekot līdzi Madonas muzeja Facebook un Instagram sociālos tīklos, bet jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar mums, zvanot uz tālr.64823844. 

     Uz tikšanos Muzeju naktī jau 14.maijā! 
            Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja