Latviešu
Valoda: Latviešu

MUZEJS PIEDĀVĀ

Datums: 03.08.2020 15:44
5 skatījumi
Augusta aktualitātes.
Lielās zāles
​No 12.jūnija līdz 9.augustam Līga Skariņa “Zemes DNS”. 
Keramiķe Līga Skariņa dzimusi Barkavā, 1977.gadā absolvējusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu, 1986.g. Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu, 1998.g. iegūst mākslas maģistra grādu. Kā asociētā profesore strādā Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā. Izstādēs piedalās kopš 1980.gada.
    Izstādē “Zemes DNS” keramiķe savā īpašajā rokrakstā parāda interesi pret līnijām un asimetriju, kas ir ielikta katrā radītajā mākslas darbā.
No 14.augusta līdz 27.septembrim - Zigmunds Šņore “Vidzemnieks no Rīgas Jūrmalas”. Zigmunds Šņore dzīvo Jūrmalā, bet vasaras pavada Jumurdas pusē. Kā stāsta mākslinieks: “Izstāde būs veltījums Vidzemei, Vidzemes drosmīgajiem jūrā braucējiem no Šņoru dzimtas. Esmu uzaudzis, bērnību pavadījis un jaunības trakos gadus izdzīvojis Jūrmalā, kas atrodas Rīgai otrā pusē. Šis abu vietu dubultais spēks ļāvis man dzīve darīt to, kas man vislabāk padodas”.
    Ieejas maksa uz izstādēm lielajās zālēs:           Pieaugušajiem – 1.00EUR
Skolēniem – 0.20EUR
Studentiem, senioriem – 0.30EUR
Pirmsskolas vecuma bērniem, 1-3.klašu skolēniem, internātskolu un bērnu namu audzēkņiem,  
skolotājiem, kurš atvedis grupu - bez maksas
Mazā zāle
Līdz 6.augustam - Barkava. Māls. Vēstījums iz senajām mājvietām. Izstādes autori ir biedrība Barkava un keramiķe Līga Skariņa un tā veidota ar vēlmi apzināt mājas, kuras ir Barkavas pagastā un, kuru vairs nav, bet paliek zeme. Zeme ir liecība par laiku, tā vēsta, kas uz tās kādreiz bijis.
No 8.augusta līdz 27.septembrim – Jānis Šūsters “Nedarbi – darbi”. Šī ir Jāņa Šūstera 4.izstāde, kas tiek rīkota ik pēc pieciem gadiem un šajā reizē J.Šūsters būs kā fotogrāfs, bet vairāk kā mākslinieks, jo izstādē būs apskatāmi zīmējumi un gleznojumi. J.Šūsters izstādei gatavojies pēdējos 5 gadus, bet pats diemžēl izstādes atklāšanu nesagaidīja. Izstādē piedāvāsim ielūkoties arī līdz šim nepublicētos diapozitīvos no fotogrāfa krājumiem, ieklausīties Jāņa stāstījumos par Madonu, jaunību un skolas gadiem, kā arī apskatīties dažādus fotogrāfiju izgatavošanas piederumus, no kuriem daudzi ir paša autora gatavoti.

Mansardā
No 7.augusta līdz 11.oktobrim – Saules atspīdumi. Biedrības “Latvijas tekstilmozaīka” darbu izstāde.

Ieejas maksa uz izstādēm mazajā zālē un mansardā:
Pieaugušajiem – 0.50Eur
Skolēniem – 0.20Eur
Studentiem, senioriem – 0.30Eur
Pirmsskolas vecuma bērniem, 1-3.klašu skolēniem, internātskolu un bērnu namu audzēkņiem, skolotājiem, kurš atvedis grupu - bez maksas
​​FOAJĒ
No 7.augusta līdz 11.oktobrim – "Viss sākas ar punktu". Māra Krieviņa ir Latvijas Amatniecības kameras meistare, tekstilmāksliniece no Alūksnes puses, kura vairāk kā 40 gadus darina smalkus tautastērpus. Darinot savus vainagus, meistare veikusi pētniecisko darbu, arī Madonas muzeja krājuma tekstiliju kolekcijā. Izstādē būs aplūkojami krāšņi un smalki vainagi no Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Augšzemes, Krustpils un Zemgales.

Šovasar visiem noder … Ieskats Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuves vasaras darba rīkos, kādus izmantoja pirms 50, 100 un vēl vairāk gadiem. Tie ir darba rīki, kas vasaras sezonā aktuāli – zvejas rīki, dārza apstrādei nepieciešamie rīki un biškopības piederumi. 

PASĀKUMI
8.augustā plkst. 14.00 – Jānim Šūsteram 95 – atceres pasākums.
14.augustā plkst. 15.00 – Zigmunda Šņores izstāde “Vidzemnieks no Rīgas Jūrmalas” atklāšana
Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņu pamatskolā

Izstāde - “Linu apstrādes rīki un audumi no muzeja krājumiem”.  
Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:
·         Amatniecības darba rīku kolekcija;
·         Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;
·         19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums;
·         Tradicionālās tvertnes un mēri;
·         vilnas un linu apstrādes rīki.

Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.

Krājuma apskate individuālajiem apmeklētājiem ir BEZMAKSAS, skolēnu grupai – 3.00EUR, pieaugušo grupai – 5.00EUR! Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997.
    Vairāk informācijas, zvanot uz Madonas muzeja Izstāžu zālēm: 64823844, 26102225 vai rakstot uz e-pastu: zane.grinvalde@madona.lv. Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve - krājuma glabātāja Inese Sudāre, tālr. 20221997, 26579716, e-pasts: inese.sudare@madona.lv.
    Sīkākai informācijai sekot līdzi muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv un sociālajos portālos: www.facebook.com/muzejsmadona un www.twitter.com/muzejsmadona.