Latviešu
Valoda: Latviešu

Muzeja izstādes ceļo arī jūnijā. Izstāde par lauku muzikantiem - Lubānā

Datums: 30.05.2022 15:10
12 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošajām izstādēm pievienojusies izstāde par lauku muzikantiem, kas līdz Muzeju naktij bija eksponēta muzeja izstāžu zālēs.
    ​Tagad izstāde “Lauku muzikanti. Mūzikas instrumenti. 20.gadsimts” ir uzsākusi ceļošanu un aplūkojama Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā.
    Vēl līdz 6.jūnijam Madonas novada Ļaudonas bibliotēkā eksponēta izstāde par Atmodas laika notikumiem “Ceļā uz 1990.gada 4.maiju”.
    Jēkabpils novada Dunavas bibliotēkas apmeklētājiem līdz 10.jūnijam piedāvā apskatīties izstādi “Kalendāri”, kas sniedz ieskatu kalendāru vēsturē un iepazīstina ar latviešu grāmatu kalendāru (t.sk. ārpus Latvijas iznākušo) daudzveidību no 19.gadsimta beigām līdz 21.gadsimta sākumam.
    Jēkabpils novada Ābeļu bibliotēkā līdz oktobrim būs eksponēta izstāde “Melnbaltais ir krāsains”, kas  iepazīstina ar Lubānas fotogrāfa Alfrēda Grāvera (1877-1954) veikumu.
    Jēkabpils novadā ceļojošo izstāžu piedāvājumu sāk izmantot arī Sēlpils 1.bibliotēka, kur aplūkojama izstāde “Slēpes paliksim zem kājām”.  Lai vasarīgajā laikā nemulsinātu slēpju tēma, jāteic, ka izstādes nosaukums ir Ilzes Kalnāres dzejas rindas, un izstāde ir saistīta ar viņas daiļradi. Tā vēsta arī par Ilzes Kalnāres garā stāsta “Sniega Roze” prototipu – slēpotāju Mirdzu Martinsoni (Bērziņu, Turķi).
    Gulbenes novada Jaungulbenes bibliotēkā vēl jūnija sākumā aplūkojama izstāde “Spiets”, ko pēc 9.jūnija nomainīs dažādām tēmām veltīta izstāde “Senāk un tagad”.
    Savukārt izstādi par dziedošajām ģimenēm “Spiets” pēc 9.jūnija varēs aplūkot  Madonas novada Cesvaines apvienības pārvaldes Kraukļu bibliotēkā, kur jūnija sākumā vēl var apskatīti Kārlim Pamšem veltītu izstādi.
    Madonas muzeja izstāde par lauku muzikantiem, ko atbalstīja VKKF, Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā būs apskatāma no 1.jūnija līdz 2.jūlijam.
    Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā divdesmit piecas ceļojošās izstādes. Muzeja mājas lapā var izlasīt aprakstus, izvēlēties un arī rezervēt interesējošajam laika periodam. 

Foto  - no izstādes par lauku muzikantiem Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā. Ilzes KRAUKLES foto. 
Laimdota IVANOVA vēsturniece