Latviešu
Valoda: Latviešu

Muzeja ceļojošās izstādes septembrī

Datums: 31.08.2022 14:46
11 skatījumi
Laikā, kad ir slēgtas Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāles, septembrī ir iespēja muzeja sagatavotās izstādes apskatīties Brodos, Jaungulbenē, Kraukļos, Lubānā, Rīgā, Sauleskalnā un Sēlpilī.
    Madonas novada Bērzaunes pagasta Sauleskalna bibliotēkā līdz 20.septembrim var aplūkot izstādi “Inese Birstiņa. Cimdu foto”.
    Jēkabpils novada Ābeļu pagasta bibliotēkā Brodos līdz oktobrim būs eksponēta izstāde “Melnbaltais ir krāsains”, kas  iepazīstina ar Lubānas fotogrāfa Alfrēda Grāvera (1877-1954) veikumu.
    Jēkabpils novada Sēlpils 1.bibliotēka apmeklētājiem līdz oktobrim piedāvā apskatīties divas izstādes. Viena no tām - “Apceļo dzimto zemi” -  iepazīstina ar tūrisma vēsturi. Savukārt izstāde “Jubileju gads” vēsta par Raiņa “Zelta zirgu” un operdziedātāju Jāni Zāberu savulaik Antiņa lomā A. Žilinska operā “Zelta zirgs”.
    Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” līdz oktobrim eksponēta izstāde “Kalendāri”, kas sniedz ieskatu kalendāru vēsturē un iepazīstina ar latviešu grāmatu kalendāru (t. sk. ārpus Latvijas iznākušo) daudzveidību no 19.gadsimta beigām līdz 21.gadsimta sākumam.
    Madonas novada Cesvaines apvienības pārvaldes Kraukļu bibliotēkā līdz novembrim būs eksponēta izstāde “Lauku muzikanti Madonas novadā 20.gadsimtā”.
    Gulbenes novada Jaungulbenes bibliotēkā līdz gada beigām aplūkojams dažādām tēmām veltīts vizuālais materiāls ar kopējo nosaukumu “Senāk un tagad”.
    Lubānā līdz gada beigām iespējams apskatīties izstādi “Vai viegli būt jaunam?” , tā eksponēta SIA “Aiviekstes klēts” telpās.
    Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā divdesmit piecas ceļojošās izstādes. Muzeja mājas lapā var izlasīt aprakstus, izvēlēties un arī rezervēt interesējošajam laika periodam. 

Attēlā: Fragments no izstādes “Kalendāri” 
Laimdota IVANOVA vēsturniece