Madonas muzejam 75! Arfistes Dārtas Tisenkopfas solokoncerts!

Datums: 17.09.2019 09:30
20.septembrī Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs atzīmēs 75.gadadienu. Šogad vēlamies teikt paldies muzeja atbalstītājiem, sadarbības partneriem un draugiem, jo pateicoties jums iespējamas daudzas izstādes, pasākumi, muzeja aktivitātes, krājuma papildināšana un citas, muzeja pastāvēšanai nozīmīgas aktivitātes.
    20.septembrī plkst.12.00, vēloties teikt paldies, aicinām uz arfistes Dārtas Tisenkopfas solokoncertu.
    Dārta Tisenkopfa 2018.gadā ar izcilību absolvējusi un ieguvusi maģistra grādu arfas spēles specializācijā Parmas konservatorijā, Itālijā, pie profesores Emanuelas Degli Esposti. Studējot apguvusi arī baroka flautas spēli pie profesora Gian Luca Lastraioli. Mūziķe regulāri koncertē kā soliste un kamermūziķe dažādos sastāvos un kopš 2019.gada janvāra darbojas Liepājas Simfoniskā orķestra sastāvā. Vairākkārt uzstājusies "Orchestra Regionale Emilia-Romagna" un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sastāvā. Kā soliste muzicējusi ar Parmas Konservatorijas orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un “Ochestra Regionale Emilia-Romagna”.
     Mūziķe guvusi atzinību vairākos starptautiskos konkursos, tostarp, šī gada septembrī 3.prēmiju International Harp Competition “Suoni D’Arpa” Itālijā kategorijā “duets ar arfu”; sadarbojoties ar dziedātāju Miku Abaroniņu. 2018.gadā ieguvusi 1.prēmiju XXVII starptautiskajā kamermūzikas konkursā "Riviera della Versilia – Daniele Ridolfi" Itālijā, un 1.absolūto prēmiju starptautiskajā muzikālā izpildījuma konkursā "Clara Wieck Schumann", kā arī 3.prēmiju starptautiskajā arfistu konkursā "Suoni d’arpa". Piedalījusies vairākos starptautiskos mūzikas festivālos, tostarp laikmetīgās mūzikas festivālā “Traiettorie”, Mantova Chamber Music Festival, Ravenna Festival.
     Vienlaicīgi ar muzeja dzimšanas dienu, atklāsim divas krājuma izstādes, parādot muzeja kolekciju daudzveidību un unikalitāti. No mākslas krājuma tā būs izstāde “75 mirkļi no mākslas krājuma”, savukārt muzeja darbinieku neredzamo darbu, publikai mazāk zināmo vēlamies atklāt izstādē “Lielākais, senākais, smagākais … muzeja krājumā”. Šobrīd Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja krājumā glabājas 133 784 krājuma vienības. Abas tematiskās izstādes piedāvās palūkoties savādāk uz krājuma priekšmetiem, mākslas darbiem. Vēlamies, lai apmeklētājs gūst priekšstatu par to, cik dažādos veidos materiāli nonāk muzeja krājumā, ar kādām problēmām sastopas muzeju speciālisti, meklējot neordinārus risinājumus to apstrādei, saglabāšanai un eksponēšanai.
     Lai vairāk pastāstītu par Madonas muzeja vēsturi, izstāstot dažādus muzeja vēsturei nozīmīgus notikumus, aicinām sekot stāstu ciklam “Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam – 75” sociālajā platformā www.facebook.com/muzejsmadona.
Uz tikšanos Madonas muzejā!