Latviešu
Valoda: Latviešu

Madonas muzeja ceļojošās izstādes oktobrī

Datums: 02.10.2023 15:46
15 skatījumi
Oktobrī Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja sagatavotās izstādes aplūkojamas Madonas, Gulbenes un Jēkabpils novadā. Notiks arī izstāžu maiņa, sekojiet aktuālajai informācijai!
    Gulbenes novada Rankas pagasta Gaujasrēveļu bibliotēkā līdz 12.oktobrim var apskatīties izstādi “Elektrifikācija Madonas novadā”. Pēc tam turp dosies izstāde “Lauku muzikanti Madonas novadā 20. gadsimtā”, kas vasaras sezonā bija eksponēta Brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā “Meņģeļi”. 

    Jēkabpils novada Ābeļu bibliotēkā līdz 16.oktobrim aplūkojama izstāde “Jubileju gads/Raiņa lugai “Zelta zirgs” – 114”. Izstāde veltīta Rainim, Jānim Zāberam, Arvīdam Žilinskim un operas “Zelta zirgs” iestudējumam operā 1965.gadā. Izstāde tapa pirms vairākiem gadiem, bet tās vienojošais motīvs ir Raiņa luga “Zelta zirgs”, kas tapusi emigrācijā Kastaņolā (Lugano, Šveice) 1909.gadā. Arī Ābeļu bibliotēkā pēc tam būs aplūkojama cita izstāde. 

    Madonas novada Mārcienas bibliotēkā līdz oktobra beigām varēs apskatīties izstādi “Spiets”. 

    Madonas novada Bērzaunes pagasta bibliotēkā  no oktobra otrās nedēļas līdz novembra beigām būs eksponēta izstāde par Atmodas laiku “Ceļā uz 1990.gada 4.maiju”. 

    Jēkabpils novada Krustpils bibliotēkā līdz pat gada beigām eksponēta izstāde “Kalendāri”. 

Attēls: Izstādes “Kalendāri” fragments 
Laimdota IVANOVA vēsturniece